• facebook
 • rss
 • Wzorcowy Wrocław

  xrt

  dodane 27.02.2015 12:27

  24 i 25 lutego diecezjalni duszpasterze rodzin oraz diecezjalni doradcy życia rodzinnego regionu zachodniego spotkali się we Wrocławiu na corocznej odprawie.

  Obradom przewodniczył abp Henryk Hoser, gospodarzem był ks. Stanisław Paszkowski oraz z ramienia Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzina ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

  Pierwszego dnia spotkania Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia mówiła o społecznych działaniach na rzecz rodziny w kontekście specjalistycznego poradnictwa rodzinnego a Andrzej Ładyżyński  dzielił się swoim doświadczeniem służby małżeństwu i rodzinie w pracy takiej poradni. Podczas panelu z udziałem dyrektorów specjalistycznych poradni rodzinnych można było poznać problemy, specyfikę pracy oraz osiągnięcia tych ośrodków pomocy.

  – Archidiecezja Wrocławska może się poszczycić wzorcową siecią poradni życia rodzinnego, które są tworzone w oparciu o lokalne samorządy i parafie – komentuje wybór tematu spotkania Barbara Nowak, świdnicka doradczyni życia rodzinnego. – Wiele możemy się od nich nauczyć, służą nam także swoim doświadczeniem w prowadzeniu poradni w naszej diecezji. Poza tym mogliśmy z zazdrością przekonać się w jakich warunkach pracują doradcy we Wrocławiu. Pomieszczenia w budynku tzw. "Czwórki" na Ostrowie Tumskim są znakomicie dostosowane do potrzeb tego rodzaju działalności. 

  Popołudniu Mszy św. w archikatedrze przewodniczył abp Józef Kupny.

  Drugiego dnia obrad uczestnicy mieli okazję na rekreację w Afrykarium  a część robocza była poświęcona adopcji i funkcjonowania ośrodka adopcyjnego. – Temat ważny tym bardziej w kontekście szukania alternatywy dla in vitro – Zaznacza Barbara Nowak. 

  W przyszłym roku spotkanie odbędzie się w Legnicy a potem w Świdnicy. Do regionu zachodniego należą metropolie: poznańska i wrocławska oraz diecezja zielonogórsko-gorzowska.

  Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski posiada swe biuro tradycyjnie zwane Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin. Pracami jego kieruje dyrektor we współpracy z Krajowym Doradą Życia Rodzinnego. Dyrektora, Krajowego Doradcę, jak też innych pracowników biura, w miarę potrzeby, powołuje Przewodniczący Rady, którym jest bp Jan Wątroba z Rzeszowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół