• facebook
 • rss
 • Zwycięzcy nawet bez punktów

  xrt

  dodane 14.03.2015 23:41

  Kajetan Broniewski znowu przekonywał, że sport jest szkołą ducha a nie tylko sprawności.

  Po raz piąty rozegrany został turniej tenisa stołowego lektorów i ministrantów diecezji świdnickiej. Jak zwykle w historii tej imprezy, odbyła się dzięki bardzo mocnemu wsparciu ze strony burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. 

  14 marca w Hali Słonecznej zawody były rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. 75 zawodników przyjechało do Ząbkowic z dwudziestu parafii. – To o 15 uczestników więcej niż w roku ubiegłym – cieszy się ks. Jan Sroka, duszpasterz służby liturgicznej dekanatu Ząbkowice Południe, gospodarz turnieju. 

  Z uczestnikami turnieju spotkał się ponownie Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista z Barcelony w wioślarstwie. Zapowiadany wcześniej Jacek Roszkowski, rekordzista Księgi Guinnessa w żonglowaniu piłką nożną, niestety nie mógł przyjechać na umówione spotkanie. Za to do pokazowej rywalizacji stanęli księża: Mateusz Graboń, Mateusz Urdzela, Dawid Fiolek i Krzysztof Pełech. Walczyli o zwycięstwo w sprawności posługiwania się ergometrem czyli rodzajem sztucznego kajaka, którym pokonuje się dystans symulując pracę podczas zawodów. Najlepsze czasy na dystansie dwóch kilometrów uzyskali księża w kolejności w jakiej powyżej zostali wymienieni. 

  Mszy św. otwierającej rozgrywki przewodniczył ks. Krzysztof Pełech, diecezjalny duszpasterz sportowców. Homilię wygłosił ks. Dawid Fiołek z Dzierżoniowa, który przekonywał, że nawet jeśli podczas zawodów uczestnik nie zdobędzie choćby jednego punktu, to i tak będzie zwycięzcą. – Bo wierzymy w Jezusa!

  A oto wyniki rozgrywek:

  Kategoria młodsza:

  1. Kopeć Michał - Polanica Zdrój

  2. Błauciak Maciej - Tarnów

  3. Szczepaniak Wojciech - Sieroszów

  4. Litwiński Marcel - Świdnica

   

  Kategoria starsza:

  1. Kaszuba Kacper - Kłodzko

  2. Macura Mateusz - Budzów

  3. Bednarz Marcel - Dzierżoniów

  4. Bućko Maciej - Pieszyce

   

  Gra Podwójna

  1. Marmol Michał/Bednarz Marcel - Dzierżoniów

  2. Nowak Kacper/Macura Mateusz - Budzów

  3. Błauciak Maciej/Hołub Tomasz- Ząbkowice

  4. Kaszuba Kacper/Decker Kacper- Kłodzko

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół