• facebook
 • rss
 • Stary Wielisław. Cierpiąca Matka

  xrt

  dodane 17.03.2015 22:39

  Nabożeństwa w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

  Kościół w Starym Wielisławiu koło Polanicy Zdroju, w którego ołtarzu głównym od stuleci stoi figurka Matki Boskiej, której serce jest przebite mieczem boleści, już w 1300 roku papież Bonifacy VIII nazwał Przybytkiem Niebieskim.

  W okresie Wielkiego Postu warto dołączyć do wielkich Polaków, którzy pielgrzymowali do tego miejsca. Sanktuarium odwiedzili m.in Prymas  kard. Stefan Wyszyński, po wyjściu z więzienia i ks. Karol Wojtyła jako duszpasterz akademicki a drugi raz gdy był  już biskupem krakowskim. 

  Od roku 2000 (roku Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa i 1000 lecia Diecezji Wrocławskiej) decyzją  ks. kard. Henryka Gulbinowicza, ówczesnego Metropolita Archidiecezji Wrocławskiej reaktywowano Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu. Rok później zostało ono podniesione do rangi Sanktuarium Międzynarodowego, gdyż do tego miejsca uświęconego modlitwą wiernych przybywali Czesi, Polacy i Niemcy.

  Oprócz słynącej łaskami figury, w kościele przechowywane są m.in. relikwie Krzyża Świętego, św. Katarzyny Aleksandryjskiej i replika gwoździa, jakim przybito rękę Pana Jezusa do krzyża a którego wzór znajduje się w Austrii oraz relikwie św. Jana  Pawła II.

  Msza św. w dni powszednie odprawiana jest o 17.00, w niedzielę o 9.00 i o 11.00. Droga krzyżowa w piątek o 17.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 8.30 i o 10.30.

  W Wielką Sobotę nabożeństwo pw. "Wieczernik do Niepokalanego Serca Maryi" prywatnie na adoracji przy Bożym Grobie. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół