• facebook
 • rss
 • Wałbrzyski „raban”

  xki/mj

  dodane 18.03.2015 10:23

  Około 1200 nastolatków przeżyło niezwykłe rekolekcje szkolne. Zostali wezwani do tego, aby nie marnować swojego życia.

  W dniach od 16 do 18 marca uczniowie siedmiu szkół wałbrzyskiego śródmieścia – znajdujących się na terenie parafii Świętych Aniołów Stróżów – przeżywało swoje rekolekcje szkolne. Odbyły się one w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich, Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Józefa Wybickiego, Zespole Szkół nr 2 (II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja i Publicznym Gimnazjum nr 13), Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” (Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa) oraz Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki i Zespole Szkół Przyszpitalnych.

  Rekolekcje poprowadził ks. Przemysław Pojasek oraz „RYMcerze”. Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzący skład zespołu prowadzą projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, który jest skierowany do młodzieży w wieku od 12 do 19 lat. Jak sami twierdzą mają konkretny plan – przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia.

  Na program rekolekcji składały się konferencje księdza rekolekcjonisty, występy raperów i ich świadectwa. Wszystko przeplatane było śpiewem i modlitwą. Ostatniego dnia rekolekcji młodzież miała możliwość przystąpić do sakramentu pokuty oraz uczestniczyć w Mszy św.

  – To był wspaniały okres zmian! – mówi o czasie spędzonym na rekolekcjach Paweł Nowak, uczeń II klasy liceum. – Dzięki „RYMcerzom” utwierdziłem się po raz kolejny w tym, że Kościół wcale nie jest nudny. Osobiście bardzo podobały mi się te rekolekcje, które udowodniły mi, że można wyjść z najgorszych problemów, sytuacji trzeba tylko przybliżyć się do Boga poprzez systematyczną spowiedź i modlitwę. Ufając Bogu nie zmarnuje swojego życia!

  – Rekolekcje wielkopostne 2015 były dla mnie bardzo ważnym przeżyciem – dodaje Małgorzata Piskorek, uczennica II klasy liceum. – Słowa księdza rekolekcjonisty odmieniły moje patrzenie na codzienne zachowanie. To, że dużo mam, nie znaczy, że jestem lepszym człowiekiem. Świadectwo młodych hip-hopowców z grupy "RYMcerze" wywołały we mnie wiele pozytywnych emocji.

  Poprzez swoje świadectwa, muzykę i dużą dawkę dobrego humoru Bęsiu i Dj Yonas starali się dotrzeć z ostrzeżeniem do swoich młodych słuchaczy oraz wskazać im drogę do Pana Boga, który jest i działa. Organizacja rekolekcji wielkopostnych dla tylu szkół jednocześnie była wielkim wyzwaniem dla miejscowej parafii. Patrząc na zaangażowanie młodzieży oraz sposób przeżywania przez nich tego czasu można powiedzieć, że był to „niezły raban” i to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół