• facebook
 • rss
 • Dary, posługi i działania samego Ducha

  xrt

  dodane 02.04.2015 16:05

  - Módlmy się wspólnie na tej porannej Eucharystii, abyśmy razem wychwalali Boga naszym ewangelicznym życiem, aby Kościół, w którym jesteśmy, był naprawdę naszym rodzinnym domem - mówił bp Ignacy Dec.

  Księża diecezji świdnickiej odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie podczas Mszy Krzyżma. 2 kwietnia przewodniczył jej w katedrze świdnickiej bp Ignacy Dec. On też wygłosił homilię. 

  - Jesteśmy kapłanami i sługami Pana - przypomniał na początku i cytował św. Jana Pawła II, którego 10. rocznica śmierci dzisiaj jest wspominana. - "Bracia! Pomyślcie, na cośmy się odważyli w dniu naszych święceń! Pomyślcie, czegośmy dostąpili! Pomyślcie, co nam Pan uczynił - i stale czyni! Jak dobry jest Pan".

  W swojej refleksji hierarcha odwołał się także do listu, jaki biskupi polscy skierowali do kapłanów na Wielki Czwartek roku 2015. List ten mocno podkreśla rolę życia zakonnego w kształtowaniu kapłaństwa, realizowaniu jego misji, Kościół bowiem wciąż przeżywa Rok Życia Konsekrowanego. "Twórcze połączenie sakramentalnego urzędu i charyzmatu jest właściwie zadaniem każdego kapłana, nie tylko zakonnego. Każdy z nas może i powinien odkrywać swoje własne duchowe dary, posługi i działania. Możliwości w tym zakresie są tak nieskończone, jak różnorodny potrafi być w swoich darach Duch Święty" - cytował bp Ignacy.

  Mówił też:

  Biskup zachęcał także do coraz intensywniejszego kontemplowania twarzy Jezusa, "czyli Jego słów i czynów, Jego stylu bycia wśród ludzi". "Trzeba wciąż zadawać sobie pytania: czy moje słowa, mój sposób myślenia, zachowanie, styl bycia są wyrazem Chrystusowej miłości? Czy moje kapłańskie życie odzwierciedla Chrystusowe błogosławieństwa i rady ewangeliczne?" - pytał biskup słowami listu.

  Słowa wdzięczności wypełniły trzecią cześć biskupiej homilii, które wybrzmiały także pod adresem świeckich: - Drodzy bracia i siostry, my, wasi pasterze, wasi bracia i przyjaciele, dziękujemy wam za wspieranie nas w naszym posłannictwie i w naszej służbie. Wasza modlitwa pomaga nam łatwiej przechodzić przez ciemne doliny. Dziękujemy, że nas żywicie i bronicie. Pamiętajcie, że jak nas atakują, to jest także atak na was. W Piśmie Świętym są słowa: "Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada" - mówił.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół