• facebook
 • rss
 • Znamy się dobrze. Dobromierz

  xrt

  dodane 19.04.2015 07:33

  Dopiero na sam koniec, w niedzielę, figura nawiedziła dwie świątynie filialne - w Szymanowie i Jugowej.

  Już za miesiąc po raz kolejny w roku duszpasterskim wyruszą 13 maja z figurą MB Fatimskiej z kościoła pw. śś. Piotra i Pawła do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Tymczasem przeżyli rekolekcje fatimskie.

  – To czas odnowy naszego nabożeństwa, pogłębienia go, ale i zachęcenia innych do udziału w nim – mówi administrator parafii ks. Andrzej Walerowski. – I jestem zadowolony z frekwencji i zaangażowania wiernych w tę sprawę. Było to do przewidzenia, właśnie ze względu na obecność kultu MB Fatimskiej w naszej wspólnocie.

  Na liczny udział wiernych zwracał uwagę także bp Ignacy Dec, który dwa razy modlił się z wiernymi podczas apelu fatimskiego.

  Niemniej do czasu nawiedzenia przygotowywano się już od trzech miesięcy. Chodziło bowiem o nauczenie się nowych pieśni fatimskich, które zresztą zostały wydrukowane w śpiewniku, jaki jest pamiątką rekolekcji peregrynacyjnych.

  Dzieci natomiast będą pamiętać peregrynację figury MB Fatimskiej przede wszystkim z racji przedstawienia pt. "Uczyń mnie drzewem" Polskiego Teatru Historii z Mikołowa. Fabuła spektaklu opowiada o młodym człowieku wkraczającym w dorosłość i czekających go pokusach. To symboliczne przedstawienie poruszające ważne tematy. Historia przedstawia warianty, które mogą spotkać młodego człowieka, będące konsekwencjami jego decyzji. Silną stroną spektaklu jest muzyka Jacka Sroki-Ritau, klimatyczna i poruszająca. Po nim odbył się jeszcze panel dyskusyjny.

  Ojciec Jan, rekolekcjonista, ceni sobie to, że figura była cały czas w jednym miejscu (mimo świątyń filialnych) i można było się skoncentrować na głoszeniu orędzia i rozwinięciu go przed tymi, którzy uczestniczyli w rekolekcjach.

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 15-19 kwietnia; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; administrator: ks. Andrzej Walerowski, rezydenci: ks. Wenancjusz Róg i ks. Rafał Chudy. Figurę witali: Daria i Jan Kurkowie oraz wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, w imieniu młodzieży - Marta Hulak i Dawid Domaradzki, a dzieci - Weronika Wysoczańska i Jakub Tarka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół