• facebook
 • rss
 • Ofiarni i odważni uhonorowani

  xrt

  dodane 02.05.2015 14:37

  Mają m.in. piłę do drewna, do betonu i stali, zestaw do ratownictwa wodnego, nożyco-rozpieraki czy trzy pompy szlamowe, ale przede wszystkim sporo odwagi i profesjonalizm.

  Na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Głuszyca, Romana Głoda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej została uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca". 

  Uroczystość nadania tytułu odbyła się 2 maja. Najpierw odprawiono Mszę św. w intencji druhów - zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli do wieczności. Potem w centrum miasta, w obecności lokalnych władz oraz krewnych i przyjaciół oraz przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej burmistrz wręczył na ręce prezesa OSP w Głuszycy Górnej, druha Romana Kocura oraz naczelnika OSP w Głuszycy Górnej druha Tomasza Trawczyńskiego tekst uchwały Rady Miasta i Gminy Głuszyca. 

  OSP w Głuszycy Górnej działa już od 70 lat. Jest jednostką cenioną za profesjonalizm podczas akcji. W roku 2014 brała udział w ponad stu interwencjach. Składa się z 18 czynnych członków-ochotników w wieku od 18. do 60. roku życia, trzech członków wspomagających i dwóch członków honorowych. 

  Jednostka dysponuje m.in. sprzętem i kwalifikacjami nie tylko do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale także ratownictwa specjalistycznego: technicznego, drogowego, powodziowego, chemicznego i ekologicznego, medycznego, wysokościowego, wodnego. Może tez prowadzić działania poszukiwawczo-ratownicze. 

  OSP od trzech lat organizuje festyn z okazji Dnia Dziecka, a dwóch jej członków otrzymało Medal za Ofiarność i Odwagę w Ratowaniu Życia Ludzkiego i Mienia, najwyższe odznaczenie w stanie pokoju nadawane przez Prezydenta RP. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół