• facebook
 • rss
 • Będzie nowe nagłośnienie

  xrt

  dodane 04.05.2015 12:15

  Tym razem pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom parafiady na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie Słupcu.

  3 maja  najpierw kościół, lokalne Sanktuarium MB Bolesnej a potem obiekty rekreacyjne wokół wypełnił tłum parafian i gości świętujących Uroczystość Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. 

  W programie najwięcej emocji budził mecz: samorządowcy kontra duchowieństwo. Po zaciętej walce w dwóch piętnastominutowych odsłonach sportowych zmagań, zwyciężyła drużyna na czele której stanął Tomasz Kiliński, burmistrz Miasta Nowa Ruda (4:1).

  Mszy św. przewodniczył ks. Jerzy Czernal, proboszcz a homilię wygłosił ks. Adam Makiel, wikariusz parafialny. – Chciałem przekazać wiernym prawdę o tym, że na mocy Chrystusowego testamentu z krzyża, mamy szczególne prawo do Maryi a ona do nas – wyjaśnia kaznodzieja. – Przypomniałem także tekst Ślubów Jasnogórskich i zachęcałem do podjęcia trudu ich wypełnienia w życiu osobistym i społecznym a wskazując na ikonę jasnogórską mówiłem, że Maryja zawsze prowadzi do Jezusa, tak jak robi to w wizerunku Królowej Polski, który swoim kanonem malarskim wpisuje się w tradycję ikon typu "hodigitria" czyli właśnie "przewodniczka" albo "wskazująca drogę" – dodaje. 

  W programie parafialnej zabawy były także m.in. W programie występy różnych zespołów, m.in. występu zespołów muzycznych (Podzamcze Boy's, Kapela Harnasie, Fragua i Retro), warsztaty decoupage balonowe  ZOO, strzelnica, jazda  konna ale także swojskie jadło (pieczony prosiak i grochówka). Pieniądze zebrane  przy okazji parafiady zostaną przeznaczone na zakup przenośnego nagłośnienia. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół