• facebook
 • rss
 • Plusy i minusy forum ewangelizacyjnego

  xrt

  dodane 05.05.2015 10:30

  Trzy tematy były omówione: forum, rekolekcje z o. Antonello i struktura osobowa grupy odpowiedzialnej za działania Nowej Ewangelizacji.

  Głównym tematem obrad nieformalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej było podsumowanie II Diecezjalnego Forum Ewangelizacyjnego. Gremium, które tworzą reprezentanci różnych środowisk kościelnych, ruchów i wspólnot odpowiadało za organizację forum. 

  Pierwszym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie zaczęto rozmawiać o tym co się wydarzyło i o planach na przyszłość. 

  Obecni na spotkaniu (połowa grupy 4 maja nie stawiła się w Dzierżoniowie z powodu innych obowiązków) wśród plusów spotkania wymienili m.in. oprawę muzyczną, miejsce spotkania, dobór prelegentów, doświadczenie różnorodności i jego bogactwa, możliwość spotkania się w jednym miejscu i o jednym czasie różnych środowisk kościelnych, wyminę doświadczeń i informacji o swojej działalności. 

  Wśród minusów, oprócz niedociągnięć organizacyjnych i technicznych wymieniono: słaby odbiór forum w diecezji, brak reprezentacji tradycyjnych wspólnot, zbyt monotonny blok popołudniowy, brak dostępu do zapisu audio wygłoszonych konferencji, brak możliwości adoracji eucharystycznej w wydzielonym do tego miejscu. 

  Członkowie zespołu byli jednak jednomyślni co do sensu kontynuacji spotkania w podobnej formule.

  Ks. Krzysztof Ora zapowiedział, że od 8 do 11 października ponownie do diecezji przyjedzie o. Antonello, żeby poprowadzić rekolekcje ewangelizacyjne. - Przewidujemy, że 8 października spotkają się z ojcem księża, dzień później osoby konsekrowane, 10 października dorośli a 11 młodzież - mówił ks. Krzysztof Ora. - Miejscem dwóch ostatnich spotkań będzie tym razem obiekt Aqua Zdroju w Wałbrzychu, który może pomieścić nawet 3 tysiące ludzi. 

  Na koniec padła kwestia oficjalnego powołania zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. - Ostatnie działania pomogły zweryfikować możliwości poszczególnych osób włączenia się w jego prace, dały też obraz zadań i potrzeb jakie stoją przed nim, dlatego możemy myśleć o formalnym zaistnieniu tego zespołu w strukturach diecezji - zapowiedział ks. Ora. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół