• facebook
 • rss
 • Diakonów mamy pod dostatkiem

  xrt

  dodane 08.05.2015 12:28

  Po rekolekcjach, które poprowadzili im: ks. Krzysztof Iwaniszyn i ks. Janusz Michalewski, 8 maja przyjęli święcenia, czego świadkami byli ich najbliżsi, przyjaciele oraz wspólnota seminaryjna.

  Biskup Adam Bałabuch udzielił święceń diakonatu sześciu akolitom. Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w nowym terminie czyli 8 maja, we wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, diecezji i katedry. 

  Podczas Mszy św. z nowymi diakonami modlili się ich najbliżsi, znajomi duchowni oraz pozostali alumni i przełożeni seminaryjni. 

  W homilii, biskup zaznaczył, że pełnienie posługi diakońskiej ma być odwzorowaniem troski z jaką Dobry Pasterz troszczy się o swoją owczarnię. Mówił:

  a potem precyzował jaki jest sens posługi diakonów w Kościele. Diakoni są wezwani przez Kościół do służby miłości, która wyraża się w trosce o potrzebujących, czynach miłosierdzia i posłudze Słowa oraz w służbie Eucharystii.

  Diakoni jako duchowni zobowiązali się do posłuszeństwa ordynariuszowi, życia w celibacie i modlitwy Liturgią godzin. Nowymi diakonami zostali: 

  Krzysztof Augustyn z Wałbrzycha (pw. Podwyższenia Krzyża św.), Marcin Banaczyk z Bielawy (pw. Wniebowzięcia NMP), Damian Kowalski ze Świeradowa-Zdroju, Mateusz Kulig ze Świdnicy (pw. NMP Królowej Polski), Kamil Osiecki z Mieroszowa, Wojciech Sznajder ze Świebodzic (pw. św. Mikołaja).  

  Biogramy nowych diakonów TUTAJ

  Do 23 maja w diecezji służy w sumie aż piętnastu diakonów, po tej dacie zostanie ich tylko sześciu, bowiem ich koledzy święceni jeszcze 24 czerwca 2014 r. przyjmą święcenia prezbiteratu. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół