• facebook
 • rss
 • Czas pamięci o św. Janie Pawle II - dzień 3

  xrt

  dodane 18.05.2015 15:43

  Lidia Michałuszek zaprowadziła swoich słuchaczy w krainę pozeji Jana Pawła II.

  – To było przejmujące misterium – zapewniała Beata Moskal-Słaniewska po obejrzeniu spektaklu „Brat naszego Boga” wg Karola Wojtyły w reżyserii Artura Dziurmana w wykonaniu artystów „Scena Moliere” z Krakowa, który artyści pokazali w ramach Dni papieskich "Pamięć i Obecność" w Świdnicy. 

  To jednak pierwsze z dwóch wydarzeń tego papieskiego dnia. 17 maja w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, Lidia Michałuszek (śpiew i recytacja) oraz Agnieszka Muszyńska (pianino i śpiew) zaprosiły widzów do zmierzenia się z poezją świętego papieża Polaka. Silne emocje, jakie wzbudzało połączenie słowa z muzyką oraz talent obu artystek – to na pewno niezapomniane przeżycia tego wieczoru. 

  – Jestem przekonany, że to co robimy, ma głęboki sens – mówił w kościele na osiedlu Zarzecze ks. Jan Bagiński, inicjator Dni papieskich w Świdnicy. – Papież nie żyje od 10 lat, więc młodzi już go nie pamiętają z transmisji telewizyjnych a tym bardziej z osobistych spotkań. I chociaż pomniki z marmuru i brązu są ważne, to tylko przez takie inicjatywy jak nasza, one zaczynają przemawiać, zaczyna się je rozmieć i przezywać jako znaki obecności i prawdziwej pamięci. Bo pamięć, żeby była prawdziwa musi być karmiona wspomnieniami, obrazami, znakami, słowem treścią życia tego o kim nie chcemy zapomnieć – dodawał. 

  10 lat temu ówczesny proboszcz katedry oraz Andrzej Protasiuk pomyśleli, że warto by było zebrać w jednym miejscu pamiątki po Janie Pawle II i poprosili o udostępnienie ich mieszkańców Świdnicy. – Miała być tylko wystawa, a rozrosło się to do czterodniowego, papieskiego święta – zaznaczył wspominając początki. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół