• facebook
 • rss
 • Oto ich pierwsza miłość

  xrt

  dodane 11.06.2015 12:40

  Neoprezbiterzy wiedzą już, gdzie rozpoczną pracę duszpasterską. Dekrety kierujące ich na parafie wręczono w kurii.

  11 czerwca bp Ignacy Dec zaprosił do kurii neoprezbiterów, żeby wręczyć im dekrety kierujące ich do pracy duszpasterskiej. – Pierwsza parafia jest bardzo ważna, tutaj nabiera się nie tylko pierwszego doświadczenia w pracy duszpasterskiej, ale także popełnia się pierwsze błędy – mówił biskup. –  Stąd duża odpowiedzialność zarówno proboszcza, jak i wiernych, którzy stają się pierwszym środowiskiem dla młodego księdza. Światem, który na zawsze zostaje w sercu księdza – zaznaczył. 

  Dodał też w komentarzu do modlitwy w ciągu dnia, jaka poprzedziła wręczenie dekretów: – Podobajcie się nie ludziom, nie dla chwały swojej pracujcie, ale podobajcie się samemu Bogu, zapamiętajmy to na całe życie, skoro tekst ten został przypomniany w czytaniu Liturgii Godzin – mówił bp Ignacy, a potem wspominał swoje własne oczekiwanie na list z kurii z informacją o jego pierwszej parafii. – Pomodliłem się i otwarłem kopertę: "Kierujemy Wielebność Twoją do parafii pw. św. Jakuba i Krzysztofa na Psie Pole we Wrocławiu". 

  Oto dokąd zostali wysłani księża neoprezbiterzy (klikając nazwisko można sprawdzić, jak wygląda młody kapłan, i poznać kilka faktów z jego życia): 

  A oto z jakim mottem kapłańskiej posługi przyjadą na swoją pierwszą parafię (TUTAJ), warto też wrócić do Mszy św. z 23 maja, podczas której otrzymali święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera (TUTAJ).

  Księża rozpoczną swoją posługę 27 czerwca.

  Wkrótce zapraszamy do wysłuchania na gorąco komentarzy neoprezbiterów do decyzji bp. Ignacego Deca o ich pierwszej parafii. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół