• facebook
 • rss
 • Najlepiej poza rządem

  Mirosław Jarosz

  dodane 15.06.2015 21:32

  Kiedy w rządzie zapaść i dekonstrukcja, w organizacjach pozarządowych życie społeczno-kulturalne kwitnie w najlepsze. Znakomicie pokazał to kolejny piknik organizacji pozarządowych w Książu.

  Organizacje pozarządowe działają najczęściej z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Najważniejszym założeniem wspólnej książańskiej imprezy było pokazanie ich w akcji. Organizacje pozarządowe zajmują się edukacją, sportem, wypoczynkiem, zdrowiem, wychowaniem i wieloma innymi tematami iż przygotowanych przez nie atrakcji było tak wiele, że organizatorzy przez chwilę zastawiali się, czy uda się wszystko zmieścić w programie.

  Panie z fundacji „Pro femina” proponowały badania USG w profilaktyce raka piersi. Obok walczyli rycerze w średniowiecznych zbrojach. Śpiewała i tańczyła młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Do ruchu przy muzyce zachęcała grupa Zumby. Fundacja „Polny Kwiat” ze Starych Bogaczowic organizowała zabawy dla dzieci, a chłopcy ze szkółki piłkarskiej prowadzonej przez fundację Katolicka Inicjatywa Berit z Głuszycy rozegrali mecz. A dla głodnych potrawy przygotowane m.in. przez Stowarzyszenie Kwaterodawców Gór Sowich.

  W sumie w tym roku w Książu pokazało się ponad 40 fundacji i stowarzyszeń działających na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz publiczne służby ratownicze i porządkowe, a także przedsiębiorstwa. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Pasja, przygoda, adrenalina – operacja Książ”. – Tym razem chcieliśmy pokazać pasje ludzi jacy są w organizacjach pozarządowych – tłumaczy Marcin Szewczak z Fundacji Merkury, współorganizatora pikniku. – W tym roku głównym bohaterem pokazów pasji, przygody i adrenaliny była wałbrzysko-kłodzka grupa GOPR, która przygotowała m.in. pokazy ratownictwa.

  Impreza została zorganizowana przez: Fundację "Merkury", Miasto Wałbrzych i Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Zamkiem Książ oraz ponad 40 organizacjami z miasta i powiatu wałbrzyskiego. Jest ona jednym z elementów wspierania społecznej aktywności i integracji sektora publicznego z pozarządowym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół