• facebook
 • rss
 • Z kardynałem i papieżem

  Mirosław Jarosz

  dodane 16.06.2015 11:20

  W Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” przez cały 2015 rok trwa peregrynacja relikwii Jana Pawła II. Jest ona przygotowaniem na 1050. rocznicę Chrztu Polski.

  Na terenie diecezji świdnickiej główne uroczystości związane z peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II odbyły się  w wałbrzyskim oddziale okręgowym stowarzyszenia.

  14 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej patronki Wałbrzycha bp Ignacy Dec w obecności członków i sympatyków stowarzyszenia "Civitas Christiana" przewodniczył uroczystej Mszy św.

  Peregrynacji towarzyszy wystawa o kard. Wyszyńskim zatytułowana „Rodzina Bogiem Silna”. Można ją oglądać w wałbrzyskiej siedzibie stowarzyszenia do 16 czerwca. Jej zamknięciu o towarzyszył będzie wykład Piotra Sutowicza „Prymas Wyszyński. Testament, którego nie znamy”. Początek o 17.00.

  Dwa lata temu na Jasnej Górze, „Civitas Christiana” uroczyście przyjęło kard. Stefana Wyszyńskiego za swojego patrona.

  "Niegasnąca aktualność jego nauczania stanowi impuls dla całego Stowarzyszenia do propagowania, praktykowania oraz pogłębiania wiedzy o treściach przekazanych Polakom" - wyjaśnia Tomasz Nakielski, przewodniczący „Civitas Christiana”, w specjalnym liście z okazji peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II.

  "Ukoronowaniem życia Prymasa Tysiąclecia był wybór na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Dziś coraz bardziej dostrzegamy, jak olbrzymie znaczenie dla losów świata miało to wydarzenie, do którego doprowadziła łącząca obu hierarchów głęboka więź, oparta na wzajemnym szacunku i współodpowiedzialności za losy Kościoła i Narodu. Pragniemy zachęcić do odbycia w czasie peregrynacji osobistego spotkania ze św. Janem Pawłem II oraz modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół