• facebook
 • rss
 • Las w centrum miasta

  xrt

  dodane 21.06.2015 11:51

  W tym roku pomysł Nadleśnictwa Świdnica został włączony w obchody Dni Świdnicy. Pogoda wprawdzie kapryśna, jednak odwiedzających stoiska niemało.

  Po raz trzeci świdniccy leśnicy jako gospodarze imprezy, przygotowali razem ze swoimi kolegami z regionu oraz z przedsiębiorstwem Stawy Milickie Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. 20 i 21 czerwca historyczne centrum miasta odwiedzają tysiące mieszkańców i gości. 

  Leśnicy zaplanowali m.in. jarmark, pokazy kowalstwa, darmowe dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci oraz stoiska prezentujące florę i faunę dolnośląskich lasów. Można obejrzeć zarówno zwierzęta żywe (małe dziki oraz ptaki drapieżne) jak i wypchane (zarówno ptaki jak i ssaki).

  Sporo stoisk oferuje możliwość własnoręcznego wykonania pamiątek z udziału w święcie lasu i stawów. Mieszczuchom pomysł bardzo przypadł do gustu, każdy kto odwiedzi świdnicki rynek znajdzie bowiem coś dla siebie.

  – Mnie najbardziej imponuje pasja z jaką o swojej pracy opowiadają leśnicy czy ichtiolodzy – mówi pani Katarzyna a towarzyszący jej Karol, wnuczek dodaje – Podobają mi się konkursy i zabawy dla dzieci. Mogłem też popatrzeć na rośliny przez mikroskop. 

  Praconicy Stawów Milickich SA chwalili się swoimi rybami oraz przekonywali do rybnej diety. Pomysły na karpia z grilla prezentował Michał Czekajło, a w firmowym Fish Food Trucku nie zabrakło burgerów z karpiem, fish & chips, pierogów z karpiem i degustacyjnej zupy rybnej. 

  Pracownicy Nadleśnictwa Świdnica przygotowali także mały las. Było mrowisko, był lis i muflon (wypchane). Natomiast kuchnia leśników serwowała znakomity bigos i grochówkę. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół