• facebook
 • rss
 • Konferencja ważnych informacji

  xrt

  dodane 21.06.2015 12:21

  Wszystko informacje podane podczas konferencji dziekanów zostaną przekazane proboszczom podczas dekanalnych konferencji z ich udziałem.

  Konferencja dziekanów ponownie była zdominowana przez rodzinę. Na jej temat: zagrożeń, fenomenu, sposobów promocji i ochrony mówił do dziekanów o. Kazimierz Lubowicki, oblat, teolog duchowości małżeństwa i rodziny, założyciel Wspólnoty Rodzin "Umiłowany - Umiłowana", sekretarz Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich.

  Poza tym ks. Andrzej Raszpla, dyrektor wydziału gospodarczego, informował m.in. o planowanej pielgrzymce do Meksyku, w której weźmie udział bp Ignacy Dec. Odbędzie się ona od 30 stycznia do 8 lutego 2016 r. W programie m.in. Guadalupe, piramidy, miasto Meksyk, kaplica różańcowa w Puebli, Acapulco. Szczegóły na stronie diecezji.

  Ks. Radosław Kisiel, dyrektor diecezjalnej Caritas, zachęcał do wysyłania dzieci na kolonie. – W czasie wakacji na koloniach w Pogorzelicy będzie przebywać 200 dzieci a w Zagórzu Śl. 300 dzieci – informuje ks. Radosław Kisiel, dyrektor diecezjalnej Caritas. Wciąż można zapisać się na ten wypoczynek. Dodatkowo zarówno w Świdnicy jak i w Dzierżoniowie świetlice Caritas organizują półkolonie – mówił.

  Ks. Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego przekazał informację o bezpłatnych podręcznikach. Są one oferowane przez szkoły ale tylko z zakresu kształcenia ogólnego. Ponieważ religia nie jest przedmiotem obowiązkowym realizowanym w ramach podstawy programowej kształcenia ogólnego i nie znajduje się w ramowym planie nauczania, podręczniki do jej nauki nie są refundowane przez MEN. 

  ks. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego, zachęcał m.in. do coniedzielnej, wspólnej modlitwy różańcowej przed jedną z Mszy św. w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. 

  Wszystko informacje podane podczas konferencji dziekanów zostaną przekazane proboszczom podczas dekanalnych konferencji z ich udziałem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół