• facebook
 • rss
 • Bieg charytatywny

  xrt

  dodane 03.07.2015 08:57

  Piszkowice - dom dla kilkudziesięciu niepełnosprawnych dzieci - potrzebują wspracia.

  Można wziąć udział w biegu charytatywnym, który jest częścią imprezy noszącej nazwę Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.  Celem inicjatywy Komitetu Organizacyjnego Przyjaciele Piszkowic jest wsparcie dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej.

  Bieg ten jest dziesięciokilometrowym etapem kończącym najdłuższy bieg w tej części Europy w terenie górskim o łącznej długości 240 km. Impreza główna zaczyna się 16 lipca a kończy 19 lipca. Jej trasa biegnie szczytami gór wokół Kotliny Kłodzkiej. W tej chwili do startu przygotowuje się już ponad blisko 2000 zawodników.

  – Od kilku lat prowadzę kampanię medialną mającą na celu nie tylko wsparcie działalności opiekuńczej sióstr ale też finansowanie pobytu dzieci przewlekle chorych, pozbawionych opieki rodzicielskiej – mówi Henryka Szczepankowska, kłodzka aktywistka społeczna, „przyjaciel Piszkowic”. – Do tej pory udało mi się zebrać prawie pół miliona zł, spowodować zmianę ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej umożliwiając finansowanie pobytu dzieci w Zakładach Leczniczo-Opiekuńczych oraz pomóc wprowadzić w trzech zaprzyjaźnionych ZLO w Piszkowicach, Wierzbicach i Jastrzębiu-Zdroju prowadzonych przez zgromadzenia zakonne, nowych zasad finansowania opieki nad dziećmi przewlekle chorymi i upośledzonymi umysłowo – podkreśla.

  Mimo oczywistych sukcesów, wciąż istnieją potrzeby, m.in. finansowanie inwestycji, remonty, ale i opieka nad dziećmi chorymi a pochodzącymi ze skrajnie ubogich rodzin, niewydolnych ekonomicznie i społecznie.

  Bieg charytatywny ma konkretne zadanie: – Zebrać pieniądze na zakup samochodu do przewozu osób w klasie użytkowej typu kombi o wartości ok. 150 tys. zł – mówi Henryka Szczepankowska.

  Start biegu 19 lipca o 10.00 z amfiteatru w Lądku-Zdroju. Trasa: przez Zamek Karpnik na górze Karpiak i szczyt góry Trojak. Meta w amfiteatrze w Lądku Zdroju, limit czasowy trzy godziny.

  Plan trasy biegu (TUTAJ); profil trasy (TUTAJ).

  W biegu z honorowymi numerami startowymi pobiegnie m.in. Minister Sprawiedliwości Borys Budka, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Tomasz Sikora oraz polska kadra olimpijska w biathlonie, Piotr Pustelnik, zawodnicy zespołu Salomon Suunto Team Poland.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół