• facebook
 • rss
 • Misyjne wakacje z Bogiem

  Mirosław Jarosz

  dodane 11.07.2015 18:15

  Dla prawie 50-osobowej grupy dzieci i młodzieży była to duchowa przygoda połączona z radością przebywania we wspólnocie, oraz czas modlitwy i wdzięczności za dar wiary.

  Kolejny rok z rzędu Referat Misyjny Kurii Świdnickiej zorganizował dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych „Misyjne wakacje z Bogiem”. W dniach od 5 do 11 lipca młodzi uczestnicy mieli okazję zapoznać się z sytuacją swoich rówieśników w krajach misyjnych oraz postaciami wielkich misjonarzy i świętych. Jest już tradycją, że do dzieci przyjeżdżają misjonarze i osoby z krajów misyjnych. Tym razem gościem specjalnym była Afrykanka, s. Weronika z Konga, która zapoznała dzieci z kulturą swojego kraju. Dzieci odwiedził również dwukrotnie ks. Tadeusz Faryś, który spędził na misjach ponad 30 lat. Pracował m.in. na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 
  Organizatorzy oprócz wypoczynku i zabaw troszczyli się o kształtowanie postaw religijnych i społecznych dzieci w oparciu o konkretne przykłady świętych. Celem dorocznych spotkań misyjnych jest również zachęcenie dzieci, ich rodzin do włączenia się w pomoc dla misji. W tym roku hasłem spotkania był refren piosenki ułożonej specjalnie na tą okazję „Tak Pan Jezus uczył nas, tyle zyskasz ile dasz”.

  Organizatorzy na każdym z misyjnych spotkań chcą przede wszystkim nauczyć dzieci, by nie były nastawione jedynie na otrzymywanie, ale również na dzielenie się. Drugim motywem przewodnim tegorocznych rekolekcji było poszukiwanie skarbów. – Zaczynamy od poszukiwań tego co jest skarbem tu na ziemi. A są nim przecież posiadane talenty, dzieci są skarbem dla rodziców, rodzice dla dzieci – wyjaśnia s. Magdalena Sypko, klawerianka, organizatorka turnusu. – Ale poszukując głębiej, dochodzimy do odkrycia, że wiara jest największym skarbem. Otrzymaliśmy ją na Chrzcie Świętym. O wiarę musimy jednak dbać, aby mogła się rozwijać i umacniać. Dlatego modlimy się i szukamy tego najważniejszego skarbu w Słowie Bożym. Pamiętamy jednocześnie, że jeżeli otrzymujemy ten skarb to nie po to by schować go dla siebie, ale by podzielić się z innymi.
  Na program zajęć złożyły się: warsztaty małego misjonarza, poznawanie bohaterów misji, szkoła języków misyjnych oraz  tradycyjnie już  zajęcia sportowe i wizyta na pobliskim zamku. Dużą pomocą w prowadzeniu rekolekcji służą młodzi wolontariusze i wolontariuszki z grup misyjnych oraz klerycy z seminarium, bez których trudno byłoby zorganizować to przedsięwzięcie.

  Mszę na zakończenie misyjnych wakacji z Bogiem odprawił bp. Adam Bałabuch. Dostał on prezenty zrobione przez dzieci: afrykański różaniec, serce z podpisami uczestników i kwiat symbolizujący ludzi na wszystkich kontynentach.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół