• facebook
 • rss
 • Śluby i zobowiązania odnowione

  xrt

  dodane 14.07.2015 22:08

  Tym razem, w piątym dniu pielgrzymki, przeszli całe 25 km.

  Piąty dzień pielgrzymki jest zwyczajowo poświęcony odnowie zobowiązań jakie przyjęli na siebie pielgrzymi. 11 lipca, w kościele filialnym w Kupieninie do odnowienia ślubowań zostali wezwani najpierw małżonkowie. W grupie jest tylko jedna para: Renata i Piotr, jednak inni małżonkowie duchowo jednoczyli się ze swoimi żonami i mężami i także odnawiali zobowiązania sakramentu małżeństwa. Potem swoje śluby: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości odnowiły siostry: Inga i Nikodema a postulantkom i aspirantce pielgrzymi pobłogosławili. Na koniec kapłan deklarował, jak w trakcie Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek przewiduje liturgia, że "pobożnie i z wiarą będzie odprawiał misteria Chrystusa", że "pilnie i mądrze spełniać będzie posługę słowa", że "chce naśladować przykład Chrystusa, Dobrego Pasterza" oraz "chce coraz ściślej jednoczyć się z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem". Po odnowieniu ślubów każdego stanu, wszyscy pozostali pielgrzymi wykonywali pieśń błogosławieństwa, by wyrazić swoją solidarność i radość z aktu odnowienia zobowiązań, których celem jest świętość. 

  Tego dnia pielgrzymi przygotowali się do nabożeństwa wieczornego przez rozważanie tematu: "Wypełnię me śluby dla Pana". Punktem wyjścia do refleksji były fragmenty Pisma Świętego: Hi 22, 26-30, Ps 116, 10-14, J 21, 15-19. 

  program pielgrzymki przewiduje jeszcze dwa inne tematy, na kolejne dni: "Stokroć więcej otrzymam" (1Krl 3, 9-14, Ps 65, 5-14, Mk 10, 28-31) oraz "Wielbi dusza moja Pana" (Tb 13, 7, Ps 95, Łk 1,46-55). 

  Pielgrzymka z Żar do Rokitna rozpoczęła się 7 lipca a zakończy się 13 lipca. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół