• facebook
 • rss
 • Bo trzeba wielkiego poruszenia

  xrt

  dodane 02.08.2015 18:49

  Wolontariusze ŚDM robią raban na pielgrzymce. - Bo to świetna okazja do spotkania się z młodymi, którzy potrafią od siebie wymagać i chcą czegoś więcej - wyjaśnia ks. Paweł Łabuda, diecezjany koordynator ŚDM. - Po powrocie z pielgrzymki będą mogli swoje "więcej" zrealizować, pomagając w organizacji i przeprowadzeniu diecezjalnych dni ŚDM w roku 2016.

  Od 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Świdnicka podąża na Jasną Górę jednym nurtem. W Bobolicach Mszę św. dla wszystkich pątników odprawił bp Ignacy Dec. O oprawę muzyczną zadbała schola wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). – O tym, co będzie się działo za rok w naszej diecezji, a potem w Krakowie, mówimy bardzo dużo – mówi ks. Paweł Łabuda. – Nasza obecność podczas drogi, spotkania informacyjne w grupach, animacje w trakcie modlitw czy rozdawanie ulotek to główne sposoby na aktywizację i informowanie innych. Potrzeba bowiem wielkiego poruszenia, szczególnie wśród młodych, by czas, jaki spędzą u nas goście z różnych stron świata, był czasem twórczego spotkania, dzielenia się wiarą i budowania mostów – dodaje.

  Biskup Ignacy Dec celebrował Mszę św. w ornacie z emblematem ŚDM. Otrzymał go od wolontariuszy. Podczas Mszy św. przed ołtarzem złożono kopię krzyża ŚDM. – Wykonaliśmy go w roku 2011 podczas przygotowań do ŚDM w Madrycie – wyjaśnia ks. Paweł Łabuda.

  Do tej pory pielgrzymi oprócz zwykłego programu dnia w drodze (modlitwy i konferencje) mieli okazję zobaczyć misterium o Eucharystii w wykonaniu grupy teatralnej ze Świebodzic (31 sierpnia w Pieszycach).

  2 sierpnia kolumna pielgrzymkowa opuściła diecezję świdnicką i weszła w granice archidiecezji wrocławskiej. Pielgrzymi pokonali dzisiaj 33 km. Nocują w Przewornie. 

  Od poniedziałku do soboty prezentować będziemy kolejne grupy pielgrzymkowe, począwszy od pierwszej, ziemi świdnickiej, której przewodniczy ks. Krzysztof Krzak. Do relacji z danego dnia dołączona będzie galeria pielgrzymów tworzących grupę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół