• facebook
 • rss
 • Sakrament i seks - w Świdnicy

  xrt

  dodane 25.09.2015 10:01

  Ten kongres po raz piąty daje okazję do małżeńskiej randki w szczególnych okolicznościach.

  Za tydzień rozpocznie się Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy. Będzie trwał od 2 do 4 października. – Rok temu nie wiedzieliśmy, że wpiszemy się w Synod Biskupów o rodzinie, który rozpocznie się 4 października – mówi Katarzyna Urbaniak z sekretariatu kongresowego. – Nie jest to przypadek, dlatego na koniec spotkania wystosujemy list do ojców synodalnych, w którym wyrazimy naszą wdzięczność za wybór tematu synodu oraz nadzieję, że będzie on mocnym głosem potwierdzającym piękno i aktualność sakramentalnego przymierza miłości kobiety i mężczyzny – dodaje. 

  W kongresie weźmie udział 170 par z terenu całej Polski. Tematem przewodnim konferencji wygłoszonych podczas kongresu będzie hasło "Sakrament i seks". 

  W tym roku wśród prelegentów zaproszonych do wystąpienia na forum kongresowym są o. Jacek Salij OP, o. Ksawery Knotz OFM Cap, ks. Piotr Kieniewicz MIC, Mariola i Piotr Wołochowiczowie, Agnieszka i Jakub Kołodziejowie, Mieczysław Guzewicz, ks. Grzegorz Strzelczyk i ks. Bogdan Ferdek.

  Poza blokiem konferencyjnym, uczestnicy kongresu będą mieli okazję wziąć udział w wernisażu wystawy „Matki: mężne czy szalone” Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej (tej samej, która będzie eksponowana podczas synodu o rodzinie) oraz w balu rocznicowym, który poprowadzi wodzirej Andrzej Wilk. 

  – Wydawnictwa i kongresowe gadżety już zamówione, czekamy na zdjęcia na wystawę a w przyszłym tygodniu zbierzemy wszystko w całość, mamy wprawę, więc powinno pójść jak z płatka – dodaje Katarzyna Urbaniak.

  Czy można się jeszcze zapisać? – Ilość miejsc ograniczona przez pojemność sali kongresowej, ale weryfikujemy zgłoszenia, niektórzy z przyczyn losowych się wycofują, więc można zaryzykować i wypełnić formularz zgłoszeniowy a my w najbliższych dniach podamy informację co dalej – dodaje Katarzyna Urbaniak (formularz rejestracyjny jest TUTAJ a program kongresu TUTAJ).  

  Kongres swoim patronatem objęli: abp Wojciech Polak, Prymas Polski, bp Jan Wątroba, Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny oraz bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki.

  Małżeńska randka w Świdnicy jest organizowana przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej i Fundację Małżeństwo Rodzina przy wsparciu Urzędu Miasta Świdnica. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół