• facebook
 • rss
 • Sposób na parafię

  xrt

  dodane 06.10.2015 22:34

  W Żarowie rozpoczął się Kurs Alpha - proboszcz wiąże z tym wielkie nadzieje.

  W styczniu duszpasterze parafii pw. NSPJ w Żarowie zaproponowali młodzieży przed bierzmowaniem udział w Kursie Alpha. Tak grupa gimnazjalistów przygotowała się do przyjęcia tego sakramentu. – To była grupa specjalna, zamknięta - mówi ks. Rafał Szuba, wikariusz. – 6 października rozpoczęliśmy kolejny sykl spotkań. W przeprowadzeniu kursu pomagają nam jeszcze członkowie wspólnoty Dom Boży z parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu, ale trzonem inicjatywy są gimnazjaliści z pierwszego kursu oraz grupa dorosłych, która nadprogramowo wzięła udział w tamtym, szkolnym kursie – zaznacza. 

  Tym razem kurs jest już otwarty. Wieczorem w parafialnej sali spotkało się kilkadziesiąt osób. – Patrzę na nich z wielką nadzieją, wierzę głęboko, że Kurs Alpha potrafi przemienić serce człowieka, tak by był on zdolny otworzyć się na działanie Ducha Świętego – mówi ks. Piotr Ważydrąg, proboszcz. – Kiedyś czytałem świadectwo jakiegoś franciszkanina, że dzięki temu programowi ewangelizacyjnemu przemienił całą parafię. U nas będzie tak samo – uśmiecha się z nadzieją. 

  Na pierwszym z piętnastu spotkań tematycznych wystąpiło także troje uczestników wcześniejszych edycji kursu. Oto jak mówili o wpływie kursu na ich zycie i postrzeganie Boga, siebie i innych ludzi:

  Karolina:

  Grzegorz:

  Ks. Jakub

  Na Alpha szczególnie zaproszone są osoby przeżywające problemy związane z wiarą – poszukujące sensu życia, pragnące pogody ducha w codzienności i nadziei w trudnych sytuacjach. Alpha jest adresowana także do osób, które chciałyby się zaznajomić z chrześcijaństwem lub pragnących odświeżyć podstawy wiary.

  Alpha działa w kościołach, barach, kawiarniach i domach na całym świecie. Alpha jest naprawdę dla każdego ciekawskiego. Wykłady służą wszczęciu dyskusji i zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu.

  Najbliższy termin rozpoczęcia kursu: 12 października w Wałbrzychu, parafia na Sobięcinie.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół