Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Z cudzej ziemi do Polski

Byłem w wielkim mieście, w Warszawie. Ponieważ podróże kształcą, odebrałem lekcję - w trakcie spaceru - jak u perypatetyków.

Z oczywistych względów nigdy wcześniej nie dostrzegałem we Włoszech takiej liczby "kolorowych" jak ostatnio. Na każdym kroku - szczególnie w usługach, wokół turystów i pielgrzymów: za kierownicą autobusów, w barach, w hotelach, w sklepikach, na ulicy i wczesnym rankiem podczas sprzątania po nas wszystkich. Na każdym kroku Afrykanie i Azjaci.

A teraz 2000 km na północ. Warszawa. Niedziela, 9.30, centrum miasta - w drodze do kościoła Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim. Na siedmiu spotkanych w ten deszczowy poranek przechodniów, aż pięciu było "kolorowych" - skośnoocy, Hindus i ktoś z północnej Afryki. Już tu są! Od dawna, dziesiątki tysięcy. Kto do niedawna zwracał na to uwagę?

Trzeba się wybrać w świat, żeby wrócić do siebie bardziej otwartym. Bardziej ludzkim. Bardziej ewangelicznym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • Orwell
    18.10.2015 15:59
    Należę do parafii misyjnej. Dzisiaj na Mszy św kazanie miał misjonarz z Madagaskaru, który dzielił się swoim życiem będą tam. Na zakończenie opowiedział historię o pewnym dobrym znajomym który prowadzi sklep budowlany.Jest muzułmaninem i nazywa się Ahmed.I ten misjonarz pewnego dnia pyta się tego człowieka: "Ahmed jak by tu przybyli ekstremiści i kazali Tobie mnie zabić to co byś zrobił? Ahmed bez namysłu odpowiedział.Zabił bym Cię." Misjonarz jak najbardziej ewangeliczny i wykształcony poprzez podróże.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy