• facebook
 • rss
 • Większe bractwo św. Rity

  Mirosław Jarosz

  dodane 23.10.2015 14:43

  22 października w parafii pw. św. Jerzego i MB Różańcowej gdzie od ponad roku wierni modlą się za pośrednictwem św. Rity odbyło się 1 Forum poświęcone patronce spraw trudnych i beznadziejnych.

  Wykłady wygłosili: o. Szymon Jankowski, Augustianin i s. Krystyna Abramczuk, Augustianka, oboje z Krakowa. Ks. Robert Begierski z Bielawy, diecezjalny moderator kultu św. Rity odprawił Mszę św. podczas której odbyła się instalacja Bractwa św. Rity. Jako drugie w Polsce (po Bielawie) będzie ono w sposób zwyczajny (przez odpowiednie stroje brackie i dystynktoria) oraz w sposób honorowy (przez same dystynktoria) świadczyć o św. Ricie na różnych uroczystościach kościelnych i narodowych.

  Bractwo propaguje przede wszystkim apostolat Jezusa cierpiącego i głoszenie wartości cierpienia przeżywanego z Bogiem a także znoszenie własnych cierpień i ofiarowanie ich w intencjach Kościoła oraz trwanie w miłości Bożej. Do Bractwa przystąpiło 19 osób, z czego 4 osoby przywdziały strój bracki. Wszyscy członkowie otrzymali również przygotowane na takie okazje legitymacje.

  Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo i procesja z figurą Świętej i relikwiami. Kult św. Rity jest jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce. Niezliczone świadectwa ludzi uzdrowionych z różnych chorób wprawiają w zdumienie nawet najbardziej sceptyczną część społeczeństwa.

  Polskie centrum kultu św. Rity znajduje się w Krakowie, gdzie od wieków Augustianie modlą się za jej przyczyną. Nabożeństwa św. Rity w wałbrzyskiej parafii św. Jerzego i MB Różańcowej odbywają się 22 dnia każdego miesiąca.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ŚW. RITA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół