• facebook
 • rss
 • Wystarczy podłoga

  xrt

  dodane 09.11.2015 14:35

  Sprawdzają czy polska gościnność to tylko kwestia przysłowia, czy fakt.

  Na mniej niż 255 dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Polsce, odpowiedzialni za to wydarzenie w diecezji przystępują do akcji informacyjnej wśród wiernych. Do tej pory szukali wolontariuszy, sponsorów, rozmawiali z samorządowcami. Teraz przyszedł czas na zakwaterowanie. – Ambitny plan jest taki: przyjąć naszych gości w domach – mówi ks. Wojciech Iwanicki, kierujący rejonem świdnickim ŚDM. – Po pierwszej niedzieli informacyjnej nastoje są jak najbardziej pozytywne. Zainteresowanie tematem jest duże, ludzie chcą wiedzieć o co chodzi i ja mogą pomóc – cieszy się.

  Akcja informacyjna polegała na tym, że schola na początku Mszy św. wykonała hymn spotkania. Poza muzyką było też słowo, ks. Wojtka Iwanickiego, który mówił o tworzeniu bazy adresowej rodzin, które chciałyby przyjąć młodych pod swój dach (od 20 do 25 lipca 2016 r.), o tym że przyjedzie do Świdnicy i okolicznych miejscowości 750 obcokrajowców z różnych stron Europy, że każdy z nich będzie miał śpiwór i karimatę, więc wystarczy kawałek podłogi, że u gospodarzy jeść będą tylko śniadanie, że w zamian gościnni Polacy będą smakować  – Miłości płynącej od młodych ludzi – podkreślał.

  A plan awaryjny? – Liczymy, że nie trzeba będzie go uruchamiać, ale gdyby nasza gościnność okazała się tylko przysłowiową ciekawostką z przeszłości, to trzeba będzie uruchomić sale gimnastyczne i szkoły – wyjaśnia.

  – A mnie się  spodobał film jaki wyświetlany był w trakcie kazania – komentuje Grażyna Kowalczyk, świdniczanka. – Świetnie zrobiony, bo nawet mnie samej, choć od urodzenia mieszkam tutaj, uświadomił piękno naszego regionu. Mam nadzieję, że młodzi będą chcieli się o tym wszystkim przekonać osobiście – mówi.

  Świdnicki film promujący region: 

  ŚDM Świdnica 2016
  acidus404

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół