• facebook
 • rss
 • Przytuleni do serca. Dzierżoniów

  xrt

  dodane 24.11.2015 11:11

  Fatimskie wołanie o nawrócenie dotarło do nich jeszcze mocniej - spore zasługi ma w tym o. Tomasz Łukawski OFMConv.

  Od kilku tygodni podczas każdej Mszy św. w modlitwie wiernych padało wezwanie: "O głębokie, autentyczne i szczere przeżycie rekolekcji fatimskich dla całej parafii" a na koniec w specjalnie ułożone modlitwie proszono Boga, by otworzył wszystkich na orędzie nawrócenia, pokuty i modlitwy z jakim prawie sto lat temu przyszła Maryja w Fatimie. – Dla mnie to naprawdę wezwanie jak najbardziej katulane – zapewnia ks. Krszysztof ambrozej, probsozcz. – Nawrócenia potrzebujemy nie tylko z gzrechu do gorliwości, ale też z dbrego na lepsze. Cieszy mnie jako kapłana, że parafianie doskonale to rozumieją i z taka wielkodusznością przyjęli Maryję – chwali. 

  Niemałe zasługi w stworzeniu klimatu otwartości miał głoszący rekolekcje, o. Tomasz Łukawski OFMConv. Franciszkanin poruszył wszystkich i ujął swoim spokojem, mądrością i prostotą. A przekonali się o tym nie tylko gorliwi i zaangażowani dorośli, ale także młodzież: z Gimnazjum i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz przygotowująca się do bierzmowania – oni wszyscy mieli swoje specjalne spotkanie z Maryją. Poza tym przez cały dzień, od 7.00 do 23.00 trwało peregrynacyjne nawiedzenie kościoła – chętnych na modlitwę nie brakowało. Dlatego na koniec rekolekcji przy podziękowaniu wierni spontanicznie zaczęli klaskać w dowód uznania dla jego posługi słowa. 

  Ojciec Tomasz poprowadził czas odnowy rekolekcyjnej, ale duch fatimski jest mocno zakorzeniony w parafii Chrystusa Króla. Od lat od maja do października odprawiane jest nabożeństwo fatimskie a przez cały rok pierwsze soboty miesiąca. Niemniej peregrynacja była także okazja do wzmocnienia pobożności znakami: dwa nowe ornaty, komplet nowych lekcjonarzy, specjalnie sprowadzona z Niemiec świeca roratnia, maryjne obrusy. – To wszystko jest tylko oprawą tego, co kryje się w naszych sercach, ale cenimy sobie też takie znaki, bo one pomagają nam w przeżywaniu tego co wewnętrzne – wyjaśniają parafianie. – Cieszymy się już na to co rodzi się w sercach naszych księży: żeby od maja rozpocząć parafialne nawiedzenie rodzin przez figurę MB Fatimskiej – dodają. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 18 - 22 listopada 2015; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Tomasz Łukawski OFMConv; w mieniu parafii Maryję witali: Joanna i Krzysztof Czoczotowie; w księdze intencji przybyło 174 wpisy a w księdze Apostolatu Rodzin Fatimskich 19 zgłoszeń; proboszcz: ks. Krzysztof Ambrożej, którego wspierają jako wikariusze: ks. Paweł Antosiak ks. Bartłomiej Picheta 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół