• facebook
 • rss
 • Wybierają Wojtka Draba

  xrt

  dodane 26.11.2015 12:11

  Zaczęło się na Zarzeczu, kontynuacja ma miejsce na osiedlu Młodych.

  Chociaż podobne spotkania są także w innych parafiach, jednak wielu wybiera to prowadzone przez ks. Wojciecha Draba. – Dobrze się go słucha, to jedno, ale po drugie, widać u niego erudycję i łatwość kojarzenia oraz syntezy prawd wiary – komentują zaraz po spotkaniu, które odbywa się od niedawna w każdy piątek o 19.00 w domu parafialnym na osiedlu Młodych w Świdnicy (ul . Prądzyńskiego). 

  Spotkanie biblijne cieszy się dużą popularnością w mieście i okolicy i choć trwa kilkadziesiąt minut, to jednak wielu jego uczestników notuje, zadaje pytania ale przede wszystkim słucha. – Wszystko zaczęło się kilka lat temu, jeszcze w mojej poprzedniej parafii, na świdnickim Zarzeczu – mówi ks. Wojciech Drab, wikariusz u NMP Królowej Polski zaledwie od czerwca. – Na ogłoszenia z ambony na pierwsze spotkanie przyszły tłumy, które szybko stopniały do grupy koło 20 osób – wspomina. – I ta grupa była prawdziwym początkiem wspólnoty, która teraz tworzymy. Bo nie chodzi nam tylko o dzielenie się wiedzą, ale przede wszystkim o dzielenie się wiarą i miłością do Słowa Bożego – zaznacza. 

  Tematykę spotkania dyktuje zestaw niedzielnych czytań mszalnych. – Wielu traktuje piątkowy wieczór jako czas przygotowania do niedzieli – mówi ksiądz. – Poza tym korzystają także z komentarzy, które codziennie umieszczam na FB. Wszystkich nas jednoczy wiara w to, że Słowo Boże jest autentycznym głosem Boga, który opowiada nasze "dzisiaj", tak byśmy doświadczali coraz intensywniej swojej pełni – dodaje. 

  Spotkania z ks. Wojciechem Drabem mają jeszcze jeden, niecodzienny rys - są organizowane bez przerwy wakacyjnej. Jedynie wówczas gdy kapłan głosi rekolekcje poza Świdnicą, są odwoływane. – Wydaje mi się, że to ważne stałość terminu, wtedy ludzie przywykają, planują tydzień z uwzględnieniem piątkowego wieczoru oddanego rozważaniu Słowa Bożego – wyjaśnia. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół