Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Pustoszeją kolejne skrzynki

W ramach pomocy polskim sadownikom i ogrodnikom kontynuowana jest współpraca Caritas Diecezji Świdnickiej z producentami warzyw i owoców.

W ubiegłym roku dzięki akcji "Embargo” sprowokowanej przez rosyjskie rozgrywki polityczne, diecezjalnymi kanałami wsparcia dotarła pomoc do wielu instytucji i osób potrzebujących.

- W tym roku kontynuujemy akcję - mówi ks. Radosław Kisiel, dyrektor diecezjalnej Caritas. - Do tej pory rozdysponowaliśmy już 80 ton jabłek, czekamy na transport kolejnych, w sumie będzie ich 600 ton warzyw i owoców - mówi.

Nasza Caritas jest jedną z nielicznych, które włączyła się ponownie w akcję "Embargo". Problemem jest bowiem ilość dokumentacji koniecznej do rozliczenia się z otrzymywanych transportów.

- Niemniej policzyliśmy, że realnie jest to bardziej konkretne wsparcie i na niepomiernie większą skalę niż np. zbiórki w supermarketach - dyrektor wyjaśnia motywację. - Nie rezygnujemy jednak z przedświątecznych zbiórek, bo mają one wartość wychowawczą, są bowiem organizowane przez dzieci z naszych szkół. One też decydują o adresatach paczek, które z tych produktów przygotują.

Parafie, które chciałyby pomóc w dystrybucji owoców dla swoich mieszkańców powinny zgłosić się do biura Caritas, gdzie otrzymają informacje o zasadach akcji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy