• facebook
 • rss
 • Święte bramy - aż siedemnaście

  xrt

  dodane 02.12.2015 14:44

  W tych kościołach więcej piątkowej adoracji, spowiedzi i łask Roku Świętego.

  Od 11 kwietnia 2015 r. Kościół wie, że 8 grudnia zaczął się czas, gdy świat może doświadczać szczególnego czasu łaski. „Jego (Kościoła) pierwszym zadaniem, przede wszystkim w takim momencie, jak obecnie, pełnym wielkich nadziei i silnych przeciwieństw, jest wprowadzenie wszystkich w wielką tajemnicę miłosierdzia Boga, kontemplując oblicze Chrystusa” napisał papież Franciszek w bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, który potrwa do 22 listopada 2016 r.

  Specjalnym znakiem otwartych ramion Miłosiernego Ojca są święte drzwi. Otwarte w czterech bazylikach większych w Rzymie zapraszają do odbycia pielgrzymki do Wiecznego Miasta, ale jest jeszcze inne rozwiązanie.

  – Wyznaczyliśmy siedemnaście kościołów, w których będzie można dostąpić odpustu Roku Świętego Nadzwyczajnego – mówi bp Ignacy Dec. Kościoły te znajdują się w następujących miejscowościach:  Bardo, Bielawa (kościół pw. Wniebowzięcia NMP), Bolków, Bystrzyca Kłodzka, Dzierżoniów (pw. św. Jerzego), Kłodzko (pw. MB Różańcowej), Kudowa-Zdrój (pw. Miłosierdzia Bożego), Lądek-Zdrój, Nowa Ruda (pw. św. Mikołaja), Polanica-Zdrój (pw. Wniebowzięcia NMP), Strzegom (bazylika), Stary Wielisław, Świdnica (katedra), Wambierzyce, Wałbrzych (kolegiata i pw. Podwyższenia Krzyża św.), Ząbkowice Śląskie (pw. św. Anny).

  – „Rok Święty Nadzwyczajny jest zatem po to, aby w codzienności żyć miłosierdziem, które od zawsze Ojciec rozciąga nad nami. W tym Jubileuszu dajmy się Bogu zaskoczyć. On nigdy nie przestaje otwierać drzwi swojego serca, by powtarzać, że nas kocha i że chce dzielić z nami swoje życie” – biskup cytuje bullę. – To wielkie wyzwanie ewangelizacyjne i to zarówno w wymiarze osobistym, jak i wspólnotowym oraz całego naszego Kościoła lokalnego. Liczę na to, że wielu usłyszy głos Ducha Świętego i poczują się przynagleni do włączenia się w dzieło głoszenia światu orędzia miłosierdzia – dodaje.

  W kościołach Roku Świętego 13 grudnia odbędzie się uroczyste otwarcie Drzwi Świętych. Będzie można uzyskać tam odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Ponadto odbywać się będzie w nich w każdy piątek w ciągu roku adoracja eucharystyczna od 15.00 do wieczornej Mszy św. Dodatkowo w każdy piątek na 30 minut przed wieczorną Msza św. będzie pełniony dyżur w konfesjonale.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół