• facebook
 • rss
 • Z anielskim przywódcą

  Mirosław Jarosz

  dodane 07.12.2015 12:33

  W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu zakończyły się rekolekcje adwentowe z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła w znaku figury z Gargano.

  W programie nawiedzenia znalazły się m.in. Msze św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, adoracje Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i rodzin i przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła. Na zakończenie nawiedzenia miał miejsce Akt Zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi na placu budowy kościoła.

  Rekolekcje miały przede wszystkim uwrażliwić uczestników na istnienie świata duchowego. – Niektórzy pokazują postać diabełka z kopytkami i ogonkiem – tłumaczył prowadzący rekolekcje ojciec z zakonu Michalitów. – Tymczasem to potężny demon, któremu zależy na jednym - zabiciu naszej duszy. To prawdziwa wojna na śmierć i życie wieczne.

  Imię Michał oznacza "Któż jak Bóg!" Św. Michał Archanioł z radością przyjął wszechpotężnego Boga jako swego Stwórcę i Pana. Z Apokalipsy św. Jana dowiadujemy się, że stojąc na czele wszystkich dobrych aniołów, obwieścił chwałę Boga i całkowitą wierność Jemu w walce przeciw Lucyferowi i zbuntowanym aniołom. Również w Starym Testamencie był orędownikiem i opiekunem Izraela. Szybko więc został uznany przez chrześcijan za patrona Kościoła.

  – Św. Michał, książę wojska niebieskiego służy Kościołowi – tłumaczy ks. Marek Zołoteński, proboszcz par. MB Częstochowskiej – Nasza parafia to trudny teren. Jest tu wielu świadków Jehowy. Wielu ludzi obojętnych, z którymi jeszcze trudniej się rozmawia, ponieważ nie są zainteresowani jakąkolwiek dyskusją. Prosiliśmy św. Michała by wspomógł nas w tej walce duchowej o zbawienie duszy każdego z mieszkańców naszej parafii. By ten kościół który budujemy wypełnił się żywym Kościołem świadomym, zaangażowanym i ewangelizującym.

  Ks. Zołoteńki wyjaśnia, że sytuacja parafii w której pracuje nie jest łatwa, jednak z pomocą Bożą jest szansa na jej zmianę. - Z jednej strony sytuacja jest trudna, bo mało jest wiernych - tłumaczy proboszcz. - Z drugiej strony widzę jednak pewien plus. Ci, którzy wchodzą we wspólnotę parafialną stają się ludźmi aktywnymi. Widzą potrzebę głoszenia Ewangelii ochrzczonym i nieochrzczonym. Oczywiści musimy się cały czas uczyć jak to robić. Nawet rodzice i dziadkowie muszą się na nowo nauczyć mówić o Bogu swoim dzieciom. Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem są częścią tej bożej nauki.

  Poniżej relacja wideo przygotowana przez TV Konradów

  Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła. Wałbrzych-Konradów.
  tv konradów

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół