• facebook
 • rss
 • Obejrzyj! Pomożesz

  Mirosław Jarosz

  dodane 11.12.2015 19:25

  Wystarczy kliknięcie, a świat dzieci z Wałbrzycha będzie lepszy.

  W tym przypadku dobroczyńcą można stać się w prosty i lekki sposób. Może to być również początkiem czegoś więcej.

  W ubiegłym roku założona przez wałbrzyskie niepokalanki Fundacja im. s. Wandy Garczyńskiej, jako jedyna z Polski i piętnasta na świecie, uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy dolarów dzięki udziałowi w międzynarodowej akcji „Project For Awesome 2014”. Pieniądze wpłynęły we wrześniu i dzięki korzystnemu kursowi konto fundacji zasiliła kwota 47 tys. zł.

  Pieniądze te w całości mają być przeznaczone na realizację zajęć edukacyjnych.

  - Zeszłoroczny sukces dał nam nadzieję na pozyskanie kolejnego wsparcia z tegorocznej akcji „Project For Awesome” – mówi Beata Rudnicka, wolontariuszka wałbrzyskiej Fundacji im. s. Wandy Garczyńskiej. - Tym razem pieniądze chcemy przeznaczyć, a nawet musimy, na remont dachu naszej świetlicy.

  Pomóc można w bardzo prosty sposób. Między 11 a 13 grudnia trzeba będzie obejrzeć i zagłosowaniu na 2 minutowy filmik o fundacji, który bierze udział w konkursie grantowym „Projekt For Awesome 2015”. Im więcej głosów uzyska filmik, tym większa szansa na uzyskanie dofinansowania. Warto więc do akcji zachęcić również swoich znajomych.

  TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA FILM

  - Niektórym trudno uwierzyć, że w XXI w, w środku Europy ludzie mają tak trudne warunki życiowe - mówi Beata Rudnicka. - Widziałam jednak to na własne oczy. Warto pomóc chociaż tym dzieciakom. Warto utrzymać dla nich świetlicę. Mają tam codziennie ciepłe miejsce, posiłek, pomoc w nauce i miejsce do zabawy. To czasem jedyne miejsce, w którym są dla kogoś ważne.

  Wałbrzyskie niepokalanki dzięki założonej przez siebie Fundacji Edukacyjnej od ponad dwóch lat prowadzą świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekują się dziećmi, odrabiają z nimi lekcje i uczą spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach. Starają się umożliwić każdemu dziecku rozwój jego talentów intelektualnych lub sprawnościowych.

  Każdego dnia przychodzi do niej około 30 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Całość funkcjonuje głównie dzięki darczyńcom. Niestety cały czas pojawiają się jakieś kłopoty. Ostatnio okazało się, że natychmiastowego remontu wymaga dach nad świetlicą. Na razie zamknięto jedno z pomieszczeń i dziurę prowizorycznie załatano. Dach przeciekał także nad kuchnią bez której funkcjonować świetlica nie może. Remont dachu został wyceniony na prawie 100 tys. zł.

   

  Project for Awesome 2015 | Garczyńska's Foundation
  Izik R


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół