• facebook
 • rss
 • Złote serca we wspólnocie

  Mirosław Jarosz

  dodane 19.12.2015 13:22

  Nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego są w naszej tradycji czasem spotkań nie tylko z najbliższymi. Radością wcielenia Pana dzielimy się ze wszystkimi. W wałbrzyskiej Radzie Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów jest to również okazja do podsumowania całorocznej pracy.

  Spotkanie bożonarodzeniowe obok wielkanocnego ma w tutejszej wspólnocie najdłuższą, dwudziestoletnią tradycję.

  Tym razem w siedzibie RWS w Białym Kamieniu pojawiło się ponad 100 osób. W większości rodziców z dziećmi.

  Oprócz świątecznego poczęstunku, który zgromadził wszystkich przy stołach, wręczono 50 paczek żywnościowych, dzięki którym będzie łatwiej przygotować świąteczne spotkania w domach.

  - Całego świata nie naprawimy, ale drobne gesty miłości dla drugiego człowieka, który jest obok nas, zawsze możemy uczynić - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący miejscowej RWS. - Kiedy słyszę jak ktoś mówi "święta, święta i po świętach" trochę mi smutno, bo to znaczy że nie bardzo rozumie, co się właśnie teraz dzieje. To nie jakieś święto choinki i prezentów. To czas przypomnienia, że jesteśmy razem, że mamy swój cel w niebie, że powinniśmy się wspierać, by do niego dotrzeć. W supermarkecie Boga nie znajdziemy. Jeżeli inni go nie widzą, musimy Go pokazać swoim świadectwem.

  Od lat wspólnota samorządowa blisko współpracuje z miejscowa parafią św. Jerzego i MB Różańcowej. Świąteczny poczęstunek otworzył modlitwą ks. Maciej Sroczyński. Przybliżył on obecnym także istotę Narodzenia Pańskiego.

  W ciągu roku miejscowa wspólnota przygotowuje 10 dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Świąteczne spotkanie jest ostatnim z nich, dlatego zawsze staje się okazją do wyróżnienia tych którzy bezinteresownie pomagają przez cały rok.

  Brylantowymi sercami wyróżniono państwa: Annę, Janusza i Jacka Woźnickich, oraz Małgorzatę i Grzegorza Drzewieckich. Brylantowe serca są dla tych, którzy już wcześniej otrzymali złote serca.

  Złote serca otrzymali: Jadwiga Włochal, Jerzy Franckiewicz, Krzysztof Kiec oraz Anna i Bogusław Kozioł.

  Szczególne podziękowania przekazano Elżbiecie Makuch z Czarnego Boru która osobiście przygotowała większość potraw na świąteczny stół.

  Kolędy zaśpiewał zespół Cor Cordium.

  - Wszystko co tu mamy robimy sami - tłumaczy Ryszard Nowak. - Teraz są paczki bożonarodzeniowe, ale w ciągu roku jest masa innych wydarzeń: paczki wielkanocne, wyprawki dla dzieci, paczki na św. Mikołaja. Ci ludzie naprawdę są niesamowici dlatego przynajmniej raz w roku należy im się "dziękuję". Oprócz tych wyróżnionych brylantowymi i złotymi sercami służą nam pomocą: Janusz Ciesielski, Marcin Nowak, Zenon Kupniewski, Barbara Mazurek, Ewa Winnicka, Władysława Prusinowska, Lilianna Januszkiewicz, Paweł Karaśkiewicz, Patrycja i Rafał Wojciechowscy, Robert i Sandra Wojciechowscy, Jarosław Borowik, Alicja Rosiak, Marek Mucha, telewizja Dami, KSS "Bartnica" z Jakubem Madejem, Zespół Szkół nr4 z klasami mundurowymi i Zakłady Koksownicze Victoria. Nie sposób nawet wszystkich wymienić. Bardzo wam dziękuję.

  Dzięki uprzejmości Jarosława Borowika można poniżej obejrzeć film z tego świątecznego spotkania.

  Wigilia 2015 Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów
  Jarek ATB Media

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół