• facebook
 • rss
 • Bieg dla niezłomnych - czas na zapisy

  mj

  dodane 28.01.2016 15:17

  Już za miesiąc, 28 lutego, na terenie diecezji świdnickiej startuje 17 biegów "Tropem Wilczym".

  Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

  – Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy w osiemdziesięciu miastach całej Polski wzięło udział w naszym biegu ok. 20000 osób, chcielibyśmy zwiększyć skalę przedsięwzięcia – zapowiada Michał Dworczyk, jeden z współtwórców wydarzenia. – Naszym tegorocznym celem jest 40000 biegaczy ze 160 miast, nie tylko z Polski.

  Na terenie diecezji świdnickiej już w ubiegłym roku inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wiele wskazuje na to, że tym razem będzie jeszcze lepiej.

  Tylko w naszym regionie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbędzie się aż w 17 miejscowościach. Zapisy prowadzone są u lokalnych koordynatorów w: Bielawie, Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach-Zdroju, Dzierżoniowie, Głuszycy, Jaworzynie Śląskiej, Kamieńcu Ząbkowickim, Kłodzku, Kudowie-Zdroju, Pieszycach, Strzegomiu, Szczytnej, Świdnicy, Świebodzicach, Wałbrzychu, Woliborzu i Ząbkowicach Śląskich.

  Przygotowania do niektórych biegów, jak choćby tego w Kłodzku, są już niemal w całości ukończone. - Przygotowaliśmy bieg na dwóch trasach, 1963 m i na 9 km - informuje Jarosław Komorowski, koordynator biegu w Kłodzku. - Długość biegu podstawowego nawiązuje do daty śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek. Umownie uczestników tego biegu nazwaliśmy Małą Watachą. Duża Watacha pobiegnie na dystansie 9 km. Obydwie grupy starują na stadionie, a kończą na Twierdzy Kłodzkiej. Na mecie dzięki uprzejmości Urzędu  Miasta i burmistrza Kłodzka Michała Piszko oraz pracowników Twierdzy Kłodzkiej czekać na nas będzie ognisko, grochówka, będzie możliwość napicia się ciepłych napojów i wspólnego spędzenia czasu przy śpiewie piosenek patriotycznych. W razie pytań, wątpliwości, chęci włączenia się w pomoc, własnych pomysłów zapraszam do kontaktu przez adres: komorowskijaroslaw@gmail.com

  Zapisy na kłodzki bieg prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej (TUTAJ).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół