• facebook
 • rss
 • Procent w regionie

  xrt

  dodane 01.03.2016 12:09

  Cenna inicjatywa włodarzy Świdnicy - wspierać lokalne organizacje pożytku publicznego - przypominamy o Caritas Diecezji Świdnickiej.

  - Wiele działających w Świdnicy organizacji pozarządowych realizuje programy służące nam wszystkim. Warto wesprzeć te organizacje swoim 1 procentem. To nic nie kosztuje, a pomoże tym, którzy z ich działalności korzystają - apeluje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

  Jak informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik UM, już niedługo na przystankach autobusach w mieście, słupach ogłoszeniowych i przychodniach zdrowia pojawią się plakaty informujące o możliwości przekazania 1% podatku organizacjom pozarządowym. To część kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców miasta. - Aby ułatwić podjęcie decyzji i pomóc odnaleźć świdnickie organizacje, zachęcamy do skorzystania ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na której znajduje się baza sprawozdań finansowych i merytorycznych organizacji pożytku publicznego - należy w rubryce „miejscowość” wpisać: Świdnica.

  Wiele organizacji pożytku publicznego działa na terenie Świdnicy na rzecz jej mieszkańców poprzez różne formy pomocy: organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi, organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

  - Każdy dodatkowy pieniądz to ogromne wsparcie dla tych organizacji. Pamiętajmy, że tylko i wyłącznie od nas zależy to, komu przekażemy 1 % swojego podatku. Zachęcam do przekazywania go organizacjom pożytku publicznego działającym w Świdnicy. Jest to gest solidarności i wsparcia dla świdniczan korzystających z ich pomocy - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

  Wśród beneficjentów jednego procenta może znaleźć się Caritas Diecezji Świdnickiej (nr KRS: 0000224354), prowadząca w mieście m.in. jadłodajnię dla ubogich, świetlicę socjoterapeutyczną i punkt pomocy prawnej. 

  - Przypominamy, że uprawnionymi do przekazania 1% podatku dochodowego są podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę, nie mają takiej możliwości - wylicza Magdalena Dzwonkowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół