• facebook
 • rss
 • Bez jęków i użalania się nad sobą

  xrt

  dodane 10.03.2016 12:11

  Karton Teatr występuje na zaproszenie szkół i placówek specjalnych.

  Kolejny sezon działalności Karton Teatru z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy właśnie otwarto. W tym roku tworzą go: Dominik Budnik, Adrian Paprota, Krzysztof Wójciak, Tomasz Jankowski i Patryk Stanek. Opiekunami grupy są Grażyna i Wojciech Frankowiczowie, poprawczakowi nauczyciele. - W tym roku wybraliśmy bajki wierszowane, bo łatwiej się ich nauczyć oraz przyjemniej ich słuchać - mówi G. Frankowicz. - Poza tym to tytuły klasyczne oraz odpowiednio długie - w sam raz na nasze potrzeby - dodaje.

  Mówi o utworze Aleksandra Puszkina pt. "Bajka o rybaku i rybce", Ewy Szelburg-Zarembiny pt. "Bajka o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku" oraz Juliana Tuwima pt. "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

  10 marca wychowankowie poprawczaka wystąpili przed wymagającą publicznością maluchów z SP w Pszennie. Wcześniej zaprezentowali swoje widowisko w Domu Dziecka w Wałbrzychu, na wywiadówce w swojej szkole i w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. W planach odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie.

  Chłopaki cenią sobie radość, jaką mają z zabawy w teatrzyk cieni, smakują pierwszych w życiu sukcesów na scenie oraz przekonują się, że mają do dyspozycji bardzo wiele - szczególnie w zderzeniu z sytuacją uczniów i wychowanków placówek specjalnych. - Nie mam co jęczeć i użalać się nad sobą - zapewnia Patryk. - W poprawczaku jestem od niedawna, więc podoba mi się bardzo możliwość udziału w tym pomyśle - wyjaśnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół