• facebook
 • rss
 • Trzy tematy dla maturzystów

  xrt

  dodane 19.03.2016 08:31

  Padli na kolana, poszli krzyżową drogą i wysłuchali świadectwa o miłosierdziu - 18 marca na Jasnej Górze.

  Po raz 12. maturzyści diecezji świdnickiej prosili Boga na Jasnej Górze o światło Ducha Świętego na czas ostatnich przygotowań do egzaminu maturalnego; o łaskę dobrego rozeznania drogi życia oraz o jasny umysł podczas zdawania egzaminów. 

  18 marca, w trakcie całej pielgrzymki, w naukach głoszonych przy okazji kolejnych punktów dominowały trzy tematy: miłosierdzie, chrzest św. i Światowe Dni Młodzieży. 

  - Młody człowiek przy okazji tych trzech wydarzeń powinien czuć to, czym Kościół żyje, i myślę, że te wszystkie sytuacje, to źródło - chrzest Polski, Boże miłosierdzie, wspólnota, która jest związana z doświadczeniem powszechności Kościoła - jest wspólnym mianownikiem, który sprawi, że ta młodzież poczuje się bardziej u siebie i odpowiedzialna za swoją misję, zgodnie z zachętą papieża Franciszka, żeby nie stać na balkonie, ale wyjść i zaangażować się w życie Kościoła na miarę swoich możliwości, a młodzież ma duże możliwości ewangelizacyjne - ocenia ks. Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego kurii, główny organizator pielgrzymki. 

  Spotkaniu przewodniczył od początku do końca bp Ignacy Dec. On też w takich słowach streścił swoją homilię i złożył życzenia maturzystom: 

  Natomiast ks. Marek Korgul raz jeszcze podkreśla temat pielgrzymki: "Miłosierni jak Ojciec" i mówi:

  W pielgrzymkowej recepcji zgłosiło swój udział tylko 27 grup, których suma uczestników wyniosła 1061 uczniów. - Ten wynik jest niepełny przede wszystkim dlatego, że recepcja została zorganizowana w powiązaniu z ostatnim punktem programu, konferencją w auli o. Kordeckiego. Jakaś cześć opiekunów zdecydowała o rezygnacji z udziału w konferencji ks. Krzysztofa Iwaniszyna, oni też tym samym nie zapisali się na listę uczestników - zastrzega Jolanta Mączyńska, obsługująca recepcję.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół