• facebook
 • rss
 • Społecznik, jakich mało - już 30 lat

  Mirosław Jarosz

  dodane 19.03.2016 10:10

  Tegoroczne przedświąteczne spotkanie przy stole w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień miało szczególny charakter. Świętowano podczas niego jubileusz 30-lecia pracy społecznej Ryszarda Nowaka. Gdyby znalazł więcej naśladowców, świat wyglądałby inaczej.

  Okres świąt Wielkiej Nocy to również dziesiątki spotkań przygotowywanych przez organizacje społeczne i charytatywne. Jedno z nich odbyło się w siedzibie wałbrzyskiej wspólnoty samorządowej Biały Kamień-Konradów. Świąteczne spotkania mają tam niezwykle długą tradycję.

  Wolontariusze przygotowali poczęstunek dla prawie 100 mieszkańców dzielnicy. Były także jak co roku paczki żywnościowe dla potrzebujących, tak, aby każdy mógł godnie przygotować wielkanocne śniadanie w swoim domu.

  W tym roku spotkanie było jednak szczególne. Świętowano 30-lecie pracy społecznej Ryszarda Nowaka, przewodniczącego tutejszej wspólnoty. To w dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu, determinacji i umiejętności zachęcenia innych ludzi do pomocy drugiemu człowiekowi w dzielnicy Biały Kamień od lat organizowane są największe w mieście akcje społecznej samopomocy.

  Spotkania Wielkanocne, Dzień Dziecka, bezpieczne wakacje w mieście wolne od używek, wyprawka szkolna, Mikołaj, wigilijne spotkania bożonarodzeniowe - to tylko niektóre z akcji. Wszystko organizowane jest z wielkim zaangażowaniem, jakie rzadko się dziś spotyka. Jeżeli przygotowywane są szkolne wyprawki, to jest ich 300. Piękne plecaki z pełnym wyposażeniem. Jeżeli paczki mikołajkowe, to 700. Tak, aby żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękami.

  Na uroczyste świąteczne spotkanie jak zwykle zostali zaproszeni mieszkańcy, wolontariusze oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze wspólnotą. Był tort, kwiaty, dyplomy i podziękowania za wsparcie, współpracę i otwarte serce.

  Preludium do świętowania jubileuszu 30 lat pracy społecznej Ryszarda Nowaka miało miejsce kilka dni wcześniej podczas Mszy św. w wałbrzyskim kościele św. Jerzego i MB Różańcowej. Tam też Ryszard Nowak otrzymał specjalne papieskie błogosławieństwo i pamiątkowy medal św. Jerzego.

  Poniżej, dzięki uprzejmości Jarosława Borowika, prezentujemy wideorelację z uroczystości:

  30 LAT PRACY SPOŁECZNEJ RYSZARDA NOWAKA
  Jarek Borowik

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół