• facebook
 • rss
 • Znak jedności w Żarowie

  xrt

  dodane 21.03.2016 10:32

  O sztafecie modlitwy, znaczeniu krzyża i ikony mówił ks. Tomasz Krupnik.

  Od wczoraj krzyż i ikona podarowane przez św. Jana Pawła II młodzieży całego świata, nawiedzają parafie, instytucje i wspólnoty diecezji świdnickiej. 

  Zgodnie z harmonogramem stacji peregrynacyjnych, jeszcze wczoraj symbole ŚDM z katedry zostały przewiezione do parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy, natomiast dzisiaj rano Mszę św. przy symbolach odprawiał ks. Piotr Ważydrąg, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. 

  W homilii, ks. Tomasz krupnik, zwrócił uwagę na przejmującą historię krzyża i ikony. Na fakt, że odbierały one cześć przez miliony ludzi wierzących na wszystkich kontynentach i w wielu niecodziennych sytuacjach, Że przy tym krzyżu i tej ikonie modliło się już trzech papieży, że w ten sposób krzyż staje się znakiem jedności a żarowska wspólnota wpisuje się w tę sztafetę miłości do Jezusa i jego Matki. 

  Duchowny podkreślił także, za ojcami Kościoła, że krzyż jest bardzo prostym znakiem, to dwie połączone ze sobą belki, ale ich symbolika niesie nadzieję. - Belka pionowa jest znakiem spotkania nieba z ziemią, człowieka z Bogiem, tego co z tego świata z tym co nieziemskie - przez krzyż - zwracał uwagę. - Natomiast pozioma belka, to znak wyciągniętych ramion Boga, w których cały świat znajduje pocieszenie, umocnienie, obronę czy oczyszczenie - wyliczał.

  Dzisiaj popołudniu znaki ŚDM zostaną przewiezione do parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. 

  W programie: 15.00 – Przywitanie symboli ŚDM i modlitwa w Godzinie Miłosierdzia; 18.00 – Msza św.; 21.00 – Apel.

  Cały program peregrynacji, która zakończy się 2 kwietnia TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół