• facebook
 • rss
 • Z zaproszeniem w skrzynce. Radochów

  xrt

  dodane 06.04.2016 20:47

  Apele fatimskie przyciągały do parafialnego kościoła tłumy.

  W tej parafii nikt nie może powiedzieć, że nie wiedział o nawiedzeniu MB Fatimskiej. Proboszcz wysłał bowiem pocztą do każdej rodziny zaproszenie razem z programem fatimskich rekolekcji. - Cieszy mnie odpowiedź, z jaką to zaproszenie się spotkało - mówi ks. Wojciech Zmysłowski, proboszcz. - Niecodzienność okoliczności na pewno zmobilizowała niektórych parafian do udziału w rekolekcjach, które były jednocześnie wielkopostnymi ćwiczeniami duchownymi. Zresztą orędzie fatimskie jak najbardziej wpisuje się w klimat pokuty i pojednania, w jakim przeżywamy ten czas w Kościele - zaznacza.

  Peregrynacja zakończyła się w Niedzielę Palmową i - co bardzo budowało wszystkich - wierni biorący w niej udział dojrzale przeżywali także czas świętego Triduum Paschalnego.

  Parafia w Radochowie ma 5 kościołów, jednak figura przez cały czas nawiedzenia była tylko w świątyni parafialnej. Wielu wiernych ceniło sobie to, że wszyscy razem mogli się modlić. Pomagało w tym przygotowanie, jakie poprowadził proboszcz. Przez cały rok poprzedzający peregrynację przy różnych okazjach nawiązywał w swoim przepowiadaniu do historii i orędzia fatimskiego.

  Pamiątkami nawiedzenia są komplet nowych lekcjonarzy, nowy Mszał rzymski oraz trybularz. Księdza jednak cieszą najbardziej liczniejsze i lepiej przygotowane spowiedzi i tłumy na apelach fatimskich.

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 16-20 marca 2016 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Andrzej Łaniecki OFMConv; w imieniu parafii Maryję witali: Janina Stuła, Michał Kuciej i jego siostra Karolina; proboszcz: ks. Wojciech Zmysłowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół