• facebook
 • rss
 • Fatima bliżej niż się wydaje. Trzebieszowice

  xrt

  dodane 07.04.2016 13:05

  Proboszcza dostali 13 maja, trudno się dziwić, że mają aspiracje.

  Kiedy trafia się na swoją parafię 13 maja a wcześniej przez 10 lat było się kustoszem Sanktuarium MB Fatimskiej w Łęgowie na Mazurach, trudno nie odczytywać tego, jako szczególnego znaku Bożej woli. 

  Dlatego pierwszą inwestycją parafialną nowego proboszcza w Trzebieszowicach, ks. Ryszarda Pasieki, była budowa kaplicy na placu kościelnym w którym ustawiono figurę MB Fatimskiej. Figurę poświęcił ks. Marek Połochajło, lądecki dziekan, ale kiedy? Otóż dokładnie wtedy, gdy biskup Ignacy przewodniczył diecezjalnej pielgrzymce do Fatimy. Pielgrzymce, na której została poświęcona peregrynująca po diecezji figura. Był rok 2014.

  Kilka miesięcy później, 13 maja 2015 r. rozpoczęło się duchowe przygotowanie do nawiedzenia parafii przez figurę fatimską. Od maja do października ks. Janusz Rempalski, pallotyn, kolega proboszcz, przewodniczył fatimskim dniom w parafii. Wierni uczyli się wsluchiwać w głos Maryi, nabierali biegłości w rozpoznawaniu Jej obecności w swoim życiu i pewnie dlatego, gdy mogli przyjąć Ją w dniach nawiedzenia, wszyscy razem rozumieli się doskonale. 

  Wcześniej, podczas kolędy, proboszcz upewnił się, że mieszkańcy parafii chcę jeszcze jednego: parafialnej peregrynacji figury fatimskiej. Rozpocznie się ona 13 maja. Maryja w znaku figury fatimskiej odwiedzi wszystkich parafian. Spędzi z nimi w ich domach 24 godziny. - Moim marzeniem jest, by nasz kościół stał się sanktuarium MB Fatimskiej - przyznaje proboszcz i przekonuje do tego pomysłu bp Ignacego Deca. Hierarcha rozważa propozycję do końca peregrynacji diecezjalnej ma podjąć decyzję. 

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 2-6 kwietnia 2016 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Tomasz Łukawski OFMConv; w imieniu władz samorządowych Maryję witali: Roman Kaczmarczyk (burmistrz miasta i gminy Lądek-Zdrój), Magdalena Podyma (sołtys Trzebieszowic) i Sabina Ogórek (sołtys Skrzynki); w mieniu parafian: Joanna i Piotr Wojtalowie z rodziną, Diana Wojtal i Paweł Durkowiak (w imieniu młodzieży i tych którzy wyjechali z parafii), Paweł i Celinka Wojtalowie; proboszcz: ks. Ryszard Pasieka. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół