• facebook
 • rss
 • Szlak w obie strony

  xrt

  dodane 20.04.2016 10:36

  Trwa nowenna miesięcy przed rocznicą powstania parafii paulinów.

  Zaczęło się od lutowej pielgrzymki na Jasną Górę. Wtedy parafianie ze św. Józefa w Świdnicy trwali na całonocnym czuwaniu w kaplicy jasnogórskiej Królowej. Miesiąc później świętowali swój odpust ku czci patrona wspólnoty. 19 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie z całego cyklu poświęconego św. Józefowi. 

  - Zaprosiliśmy do nas o. Augustyna Pelanowskiego, naszego paulińskiego brata, który od kilku miesięcy duszpasterzuje we wrocławskim klasztorze - wyjaśnia o. Samuel Pacholski OSPPE, proboszcz parafii. - Ojciec Augustyn będzie naszym przewodnikiem i już po pierwszym spotkaniu wiemy, że to był znakomity wybór. Jako przenikliwy biblista i świetny mówca, ale przede wszystkim świadek miłości Boga, potrafi przyprowadzać do Pana tych, którzy go słuchają. Takie komentarze do nas docierają, cieszy nas to i wiele sobie po tych spotkaniach obiecujemy - mówi.

  Ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE, wygłosił najpierw homilię, w której poruszył wątek czułości Boga i zachęcał do tego, żeby zaufać rękom Józefa i Maryi, bo skoro Bóg właśnie ich wybrał, by opiekowali się Jego Synem i przez nich dał nam Jezusa, to także w drugą stronę droga ta wydaje się jak najbardziej otwarta i zasadna. 

  Po Mszy św., w której wzięli udział nie tylko parafianie, ale członkowie Bractwa św. Józefa, siostry zakonne i zainteresowani tematem mieszkańcy Świdnicy i okolic, o. Augustyn rozwinął temat zarysowany w homilii. 

  - Nowenna miesięcy ma nas przygotować na 70 rocznicę istnienia parafii - mówi o. Samuel. - Każdego 19 dnia miesiąca (bo wspomnienie św. Józefa przypada na ten dzień miesiąca) aż do października, będziemy zatrzymywać się wobec tajemnicy Bożego słowa a o. Augustyn będzie naszym przewodnikiem - mówi i zaprasza do udziału w modlitwie i konferencjach wiernych także spoza parafii. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół