• facebook
 • rss
 • Modlitwa i pogrzeb - gdzie i kiedy?

  xrt

  dodane 20.04.2016 11:20

  Zmarły nagle ks. Andrzej Raszpla nie będzie pochowany w Wałbrzychu.

  Modlitwa za zmarłego ks. Andrzeja Raszplę: 

  Msza św. żałobna w czwartek, 21 kwietnia o 19.00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu (przewodniczy bp Adam Bałabuch).

  Msza św. eksporta w piątek, 22 kwietnia o 14.00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu (przewodniczy bp Ignacy Dec).

  Pogrzeb w sobotę, 23 kwietnia o 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Hadlach Szklarskich, arch. przemyska (przewodniczy bp Ignacy Dec).

  Ksiądz Andrzej Raszpla urodził się 2 listopada 1960 roku w Hadlach Szklarskich w diecezji przemyskiej. Jego rodzice to Stanisław i Anna z domu Kucaj. Był najstarszym z czwórki dzieci, miał dwie siostry i brata. Ochrzczony został 13 listopada 1960 roku w kościele Niepokalanego Serca NMP w Hadlach Szklarskich, tam też 10 maja 1973 roku przyjął sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Jakiela i przyjął imię Stanisław. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Hadlach Szklarskich uczęszczał do liceum ogólnokształcącego w Kańczudze, gdzie w 1979 roku zdał maturę. Następnie wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W czasie pierwszego roku studiów został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Po powrocie z wojska kontynuował studia Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze wrocławskiej 1 czerwca 1985 roku z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Następnego dnia odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii.

  Jako wikariusz pracował w parafii św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie (1985-1989) i w parafii św. Jerzego w Wałbrzychu (1989-1993).

  25 czerwca 1995 roku został proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu, gdzie podjął się kontynuacji budowy nowego kościoła.

  Zmarł nagle na atak serca 19 kwietnia. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół