• facebook
 • rss
 • Do matki! - sprawdzona metoda. Krosnowice

  xrt

  dodane 21.04.2016 19:20

  Apele maryjne stały się okazją do głoszenia miłości dzieci do Bogarodzicy.

  Proboszcz z Krosnowic ma wielkie nabożeństwo do kard. Wyszyńskiego, pewnie dlatego odwołuje się do Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski, gdy wspomina peregrynację MB Fatimskie. - Kardynał Stefan Wyszyński znał Polaków, wiedział, czego nam potrzeba, znał nasze serce i naszą dusze, dlatego wiedział, że wokół Maryi się chętnie zbierzemy, że ona nas zjednoczy i poderwie - mówi ks. Adam Łyczkowski. - Dlatego rozumiem co się działo podczas rekolekcji fatimskich w naszym kościele - zaznacza.

  Księga intencji pękała w szwach od wpisów nie tylko starszych parafian, ale także tych młodego pokolenia; na specjalnie przygotowanym świeczniku zapłonęło 500 świeczek za każda z nich kryła się intencja, wołanie o wsparcie albo dziękczynienie oraz wyznanie miłości; kościół podczas apeli fatimskich był wypełniony po brzegi. 

  Teraz przychodzi czas owocowania. Zaraz po zakończeniu głoszenia, a ludzie wsieli na ustach kaznodziei, trzeba mierzyć się z poruszeniami serca, postanowieniami, światłem pokuty i nawrócenia, odwagą modlitwy wytrwałej i pomimo wszystko. - Chcemy wprowadzić nabożeństwo pierwszosobotnie - zapowiada proboszcz. - To będzie czas odnowienia tego klimatu modlitwy i wiary jaki towarzyszył nam przez te dni. To będzie tez czas pogłębienia i nowego odczytywania tego co się wydarzyło w nas i dla nas - przekonuje.

  Dla parafian ważne było także to, że podczas powitania figury był z nimi nie tylko bp Adam Bałabuch, ale też ks. infułat Julian Źrałko i prałaci Augustyn Nazimek i Stanisław Franczak. - Cenimy sobie to, że ci wiekowi kapłani dobrze się u nas czują, że nasz młody proboszcz oddaje im taki szacunek, a my uczymy się wrażliwości na pokolenie naszych rodziców czy dziadków, którzy przygotowali nas m.in. na doświadczenie wiary - komentowali.

  Liczby i fakty

  Data nawiedzenia: 13-17 kwietnia 2016 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFMConv; w imieniu parafian Maryję w znaku figury witali: Joanna i Mariusz Borczowie z synem Karolem, Paweł Jurkiw i Ewelina Tomera (młodzież) oraz Kasia Cyganek, Gracjana Puk i Dominika Tomera (dzieci); proboszcz: ks. Adam Łyczkowski. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół