• facebook
 • rss
 • Na ramionach wikariuszy

  xrt

  dodane 21.04.2016 21:24

  Rozpoczęły się uroczystości żałobne ku czci śp. ks. Andrzeja Raszpli.

  Trumna ze zwłokami ks. Andrzeja Raszpli została wniesiona do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża św. na ramionach wikariuszy, którzy obecnie pracują w parafii, której do 19 kwietnia zmarły prałat był proboszczem. 

  21 kwietnia Mszy św. żałobnej przewodniczył bp Adam Bałabuch. Koncelebrowało z nim 80 kapłanów. Kościół wypełnili parafianie, delegacje i poczty sztandarowe instytucji Wałbrzycha, harcerze, Bractwo Krzyża św.. W modlitwie wzięła udział także rodzina zmarłego nagle duchownego oraz delegacja kapłanów z diecezji legnickiej, z kanclerzem kurii, ks. Józefem Lisowskim na czele. 

  W homilii biskup przypomniał, że życie ucznia Pana, to nieustanne odpowiadanie na Jego wołanie. W przypadku zmarłego kapłana było to powołanie do stanu duchownego, potem na pierwszą wikariuszowską parafię do Żórawiny, po niej do Wałbrzycha, stąd do budowania struktur diecezji legnickiej, potem urząd proboszcza na wałbrzyskim Podzamczu i pomoc przy tworzeniu kolejnej diecezji - świdnickiej. 

  O zmarłym biskup mówił, że był to człowiek bardzo pracowity - Który wywiązywał się rzetelnie z zadań mu powierzonych - zapewniał. 

  Apelował też, by uszanować Bożą wolę co do ostatniego "Pójdź za Mną", jakie usłyszał zmarły w godzinę śmierci. - Pan ma swój czas, swoją godzinę, swoją drogę - mówił biskup. - Prosimy dzisiaj o Boże miłosierdzie dla śp. ks. Andrzeja, w tym najważniejszym momencie życia - podkreślał. 

  O 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, po nim trumna ze zwłokami zmarłego księdza zostanie otwarta, by wierni mogli się pożegnać ze zmarłym. Kościół będzie otwarty przez całą noc, do godziny 6.00. 

  22 kwietnia modlitewne czuwanie przy trumnie rozpocznie się o 12.00. Wtedy różaniec poprowadzą róże różańcowe. O 14.00 Mszy św pożegnalnej będzie przewodniczyć bp Ignacy Dec. Po jej zakończeniu trumna zostanie przewieziona do Hadlów Szklarskich, rodzinnej miejscowości ks. Andrzeja Raszpli. Tam też w sobotę, 23 kwietnia o 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP, bp Ignacy Dec będzie przewodniczył pogrzebowi. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół