• facebook
 • rss
 • Poddani słowu

  xrt

  dodane 23.04.2016 20:52

  Mają nowe miejsce w zgromadzeniu liturgicznym. Cenią je.

  Stu ministrantów otrzymało dzisiaj prawo do czytania słowa Bożego podczas liturgii.

  - "Staliśmy się sługami objawionej prawdy, która rozjaśnia drogi ludzkiego życia" - tak usłyszeliśmy podczas krótkiego pouczenia, jakie skierował do nas biskup Adam - mówi jeden z nowych lektorów.

  - To oczywiście zobowiązujące bardzo, ale też dodające siły do tego, by wierzyć, wbrew temu co podpowiada nam świat - zapewnia. - Trzeba jednak rozważać to słowo w sercu i być jego świadkiem w codziennym życiu. 

  Ponieważ nie jest to łatwe, dlatego biskup podczas specjalnej modlitwy prosił Boga, by ich pobłogosławił i sprawił, "aby nieustannie rozważając Boże słowo, zostali przez nie ukształtowani i wiernie przekazywali je swoim braciom".

  Po modlitwie biskup każdemu nowemu lektorowi założył krzyż, wskazujący swoją formą na funkcję, jaką lektorzy pełnią w zgromadzeniu liturgicznym. 

  - Wiem, że to dobry i święty dzień dla mnie, cieszy mnie, że rozwijam się na drodze służby liturgicznej. Są z nami nasi rodzice i rodzeństwo, to także dla nich ważny dzień - komentował po uroczystości Mikołaj Augustyniak, siedemnastolatek z Wałbrzycha; - Nasz ksiądz bardzo się starał, żebyśmy dobrze przygotowali się do tej posługi: zajęcia z dykcji, ćwiczenia asyst, trochę wiedzy biblijnej czy teologicznej bardzo nam ułatwia rozumienie i przeżywanie liturgii - dodaje jego kolega, Paweł Warzecha, czternastolatek; i może jeszcze jeden, Filipa Tomaszewskiego - W szkole moi koledzy z ciekawością dopytywali, co to teraz będzie i czy muszę zostać księdzem. Śmieszy mnie ich ignorancja, ale nie dałem po sobie tego poznać. Cierpliwie tłumaczyłem co i jak. 

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół