• facebook
 • rss
 • Zmiana gwarantowana

  ks. Roman Tomaszczuk

  |

  Gość Świdnicki 19/2016

  dodane 05.05.2016 00:00

  Miasto istnieje 750 lat, a pierwszy raz gościło urzędującą głowę państwa.

  Anna Zalewska, minister edukacji, nie kryła radości i dumy, że w Świebodzicach, których jest mieszkanką, 28 kwietnia gościł prezydent Andrzej Duda. O historyczności chwili mówił także Bogdan Kożuchowicz, burmistrz miasta. A sam prezydent nie ukrywa, że chce przekonać Polaków z prowincji, że Polska taka właśnie jest: prowincjonalna, czyli przywiązana do tradycji, dumna ze swej małej ojczyzny i solidarna z codziennymi sprawami zwykłych ludzi. I tej Polsce jest potrzebny plan zrównoważonego rozwoju.

  – Jest on potrzebny przede wszystkim tam, gdzie po roku 1989 przemysł zwijano, a nie rozwijano. Musimy odbudować potencjał przemysłowy i gospodarczy tego regionu! To wielkie zadanie, na które nie starczy jednej kadencji, ale wierzę głęboko, że właśnie teraz uda nam się tę zmianę zapoczątkować – mówił. Tematem wiodącym wystąpienia prezydenta była jednak rodzina. Andrzej Duda zapewnił, że wyborcze obietnice będą spełnione. Nie tylko przez program 500+. – Proszę jednak państwa o cierpliwość, kadencja Sejmu trwa cztery lata, a prezydenta pięć, i to jest czas na realizację obietnic – dodał. Mieszkańcy zebrani na rynku kilkukrotnie przerywali wystąpienie Andrzeja Dudy brawami i okrzykami. Wyrażali swoje poparcie dla inicjatyw ustawodawczych, które mają wesprzeć polskie rodziny: obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Prezydent przypomniał też o ustawie wprowadzającej darmowe leki dla osób po 75. roku życia i mówił, że rząd Beaty Szydło pracuje nad programem mieszkaniowym, który zapewni szczególnie młodym małżeństwom własne lokum.

  W reakcji na jeden z transparentów: „Dobrej zmiany w Polsce nie oddamy” Andrzej Duda zapewnił, że tak właśnie jest – na co zebrani zaczęli skandować: „Dobrej zmiany nie oddamy”. – Dziękuję, że państwo nie chcecie oddać dobrej zmiany. My, którzy za tę dobrą zmianę odpowiadamy, nie odpuścimy dobrej zmiany i dokonamy jej – zakończył.

  Tego dnia prezydent odwiedził także Bystrzycę Kłodzką.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół