• facebook
 • rss
 • Święci pomogą, to się uda

  xrt

  dodane 05.05.2016 14:06

  Nowy ekonom diecezji wdraża się w swoje obowiązki.

  W związku ze śmiercią ks. Andrzeja Raszpli, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Wałbrzychu i dyrektora ekonomicznego kurii, bp Ignacy Dec zdecydował o zmianach personalnych w diecezji.

  Nowym proboszczem w Wałbrzychu został ks. Jan Gargasewicz, na jego miejsce jako proboszcz w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach został mianowany ks. Józef Siemasz, dotychczasowy proboszcz w Złotym Stoku.

  On też objął urząd diecezjalnego ekonoma. – Rewolucji nie będzie – zapewnia. – Niemniej zdaję sobie sprawę, że zadanie powierzone mi przez księdza biskupa nie jest łatwe. Dlatego bardzo liczę na wsparcie ze strony świętego mojego patrona, św. Józefa, tym bardziej że jest on szczególnym opiekunem Kościoła, proszę też o pomoc św. Judę Tadeusza, św. Jana Pawła II oraz św. Stanisława, patrona diecezji – mówił 4 maja, w pierwszym dniu swego urzędowania.

  Ksiądz Józef Siemasz zasłynął do tej pory ze skutecznego mierzenia się z zadaniami specjalnymi, m.in. jeszcze jako wikariusz w Nowej Rudzie-Słupcu, wyremontował ruinę kościoła na Górze Wszystkich Świętych i doprowadził do ustanowienia tam Sanktuarium MB Bolesnej. Potem jako proboszcz w Różance, jednej z najmniejszych parafii diecezji, m.in. przekonał tamtejszych mieszkańców do wielu działań propagujących miejscowość jako atrakcję turystyczną.

  Dekret nominujący ks. Józefa Siemasza na nowy urząd ma być wręczony 9 maja podczas uroczystości ku czci św. Stanisława, patrona diecezji. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół