• facebook
 • rss
 • Potrzebują ognia, by rozpalić Kościół

  xrt

  dodane 12.05.2016 00:15

  Niewielka wspólnota trwa od kilku dni na adoracji - non stop, aż do Zesłania Ducha Świętego.

  Parafia pw. MB Częstochowskiej w Wałbrzychu powstała w czerwcu 2010 r..

  Urząd Skarbowy nałożył na nowego proboszcza, ks. Marka Zołoteńkiego, podatek od 1770 mieszkańców terenu należącego do parafii. Jednak do kościoła, na niedzielną Mszę św. chodzi 120 z nich.

  - To i tak więcej niż było na początku, kiedy modliłem się z 50 osobami - cieszy się proboszcz. - Natomiast ci, którzy uczestniczą w życiu parafii, są ludźmi wysokiej duchowej próby, cieszy mnie ich rozwój, zapał ewangelizacyjny i wiara w Kościół. Biorą udział w specjalistycznych rekolekcjach i nabożeństwach, poznają Biblię w 10 kręgach biblijnych, dbają o piękno naszej liturgii - chwali.

  Niemniej budowa świątyni, na którą pozwolenie wydano w lipcu 2015 r. to zadanie nie tylko duchowe, ale też materialne. - Bardzo materialne - zaznacza ks. Marek. - Zaledwie 90 parafian wspiera budowę regularnymi datkami.

  A ponieważ trudno o fundusze i hojnych darczyńców, parafianie szturmują niebo. Z pomocą świętych trwają na modlitwie, nierzadko bardzo radykalnej.

  W piątek rozpoczęli nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna polega na tym, że w swojej kaplicy adorują Pana w Eucharystii - non stop.

  - Modlimy się o nowe wylanie Ducha Świętego na naszą parafię, na diecezję świdnicką - wyjaśnia proboszcz. - Boży ogień może oczyścić nasze serca, może je też rozpalić większą miłością, która będzie owocować zaangażowaniem, wielkodusznością i solidarnością. 

  O losach budowy i sposobach pomocy budowniczym można przeczytać TUTAJ

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół