• facebook
 • rss
 • Zielone światło dla sanktuarium

  xrt

  dodane 20.05.2016 08:50

  Po konferencji o. Augustyna Pelanowskiego nikt nie ma wątpliwości, że to dobry pomysł.

  Trwa nowenna miesięcy przed październikowymi uroczystościami 70 rocznicy erygowania parafii pw. św. Józefa w Świdnicy. W ramach formacji duchowej, raz w miesiącu, zawsze 19. dnia miesiąca, parafianie i mieszkańcy Świdnicy są zaproszeni na spotkanie z o. Augustynem Pelanowskim, paulinem, biblistą, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą. 

  19 maja kościół pw. św. Józefa w Świdnicy był wypełniony jeszcze bardziej niż przed miesiącem, kiedy to zainaugurowano spotkania z o. Augustynem. 

  Tematem wiodącym konferencji jest św. Józef. Tym razem o. Augustyn pokazał go jako orędownika i wzór dla mężczyzn - jak być ojcem, co to znaczy i dlaczego to takie ważne. - Ojciec to ten, który otacza (wsparciem, miłością, czułością), a nie ten, który osacza - ostrzegał paulin.

  Potem przekonywał, że ojciec daje fundament pod sens życia swego dziecka, wprowadza je w świat, otwiera też perspektywę nieba. - Józef był cieślą, był tym, który buduje a nie rujnuje, dzisiaj jest dla nas inżynierem duchowości, jak każdy ojciec - zaznaczył. 

  Zwrócił też uwagę na znaczenie imienia świętego bohatera: "Bóg, który daje bogactwo".

  - Dlatego warto przychodzić do św. Józefa, bo Bóg spełnia przez niego tę obietnicę. Po to jest ta świątynia, to sanktuarium, abyście mogli się w tym miejscu modlić o mężów i o ojców - ogłosił w kaznodziejskim zapale. - Bo gdy ich zabraknie, wykoślawiony, zamazany zostanie także prawdziwy obraz Boga, naszego Ojca, który jest w niebie. A bez Boga życie traci sens, traci spójność, nie ma perspektywy godnej człowieka.

  Ojciec Samuel Pacholski OSPPE, proboszcz parafii potwierdził w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", że pomysł, żeby świątynia paulińska stała się diecezjalnym sanktuarium św. Józefa spodobał się bp. Ignacemu Decowi. - Otrzymałem od niego zielone światło do podjęcia kolejnych kroków w tym kierunku - zapewnił. 

  Następne spotkanie z o. Augustynem Pelanowskim OSPPE, w niedzielę 19 czerwca na wieczornej Mszy św., po której biblista wygłosi konferencję. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół