• facebook
 • rss
 • Kraszowicka podstawówka na podium

  xrt

  dodane 04.06.2016 20:29

  Obchody Dnia Dziecka w Zagórzu Śląskim - po raz kolejny dobra zabawa.

  Największe emocje budziły rozgrywki na boisku do piłki nożnej. Sędziował sam ks. Zbigniew Chromy, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej.

  4 czerwca w turnieju podczas Dnia Dziecka Caritas Diecezji Świdnickiej triumfowała drużyna wystawiona przez Katolicką Szkołę Caritas Diecezji Świdnickiej im. ks. prał. Dionizego Barana w Świdnicy. Zaraz za uczniami podstawówki uplasowali się uczestnicy świetlicy socjoterapeutycznej ze Świdnicy, a na trzecim miejscu - uczniowie podstawówki z Wir.

  Po raz czwarty w Zagórzu Śląskim, na terenie Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego im. św. Józefa, 280 dzieci przez 4 godziny miało sporo rozrywki, m.in. turniej w piłkarzyki, dmuchane zamki, zawody w biegach i na torze przeszkód, występy artystyczne, malowanie twarzy, koraliki, poza tym loterię z nagrodami, watę cukrową i popcorn, słodkie bułki czy przygotowywane przez dyrektora Caritas ks. Radosława Kisiela kiełbaski z grilla.

  Dobra pogoda ułatwiła zabawę, w której przygotowanie i przeprowadzenie zaangażowani byli wszyscy pracownicy diecezjalnej Caritas.

  Oprócz wspomnianych uczestników rozgrywek piłkarskich, w zabawie wzięły udział dzieci z oratorium prowadzonego przez Fundację Pomocy Biednym Dzieciom "Ut Unum Sint” w Świdnicy, ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci "Serce" ze Świdnicy, a także będące pod opieką Fundacji Ziemi Świdnickiej  "SKSK" oraz ze świetlicy środowiskowej w Dzierżoniowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół